Եթե «Ծառուկյան» խմբակցության համար սկզբունքային կետերն ընդունվեն, կողմ կքվեարկենք նոր Ընտրական օրենսգրքին. Էնֆիաջյան
16/10/2018 18:39
Խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացման հարցով ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումը ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցությունը դրական է գնահատում, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
«Քննարկումը բավականին առողջ մթնոլորտում տեղի ունեցավ։ Մենք, իրոք, գտնում ենք, որ խորհդրարանը պետք է արտացոլի մեր ժողովրդի կամքը, կարծիքը», - ասաց Վ. Էնֆիաջյանն՝ անդրադառնալով 4-րդ ուժի համար ԱԺ անցողիկ շեմը առնվազն 2 տոկոս դարձնելու հարցին։
Ինչ վերաբերում է նոր Ընտրական օրենսգրքին, ապա, ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղարի խոսքով, եթե  «իրենց համար սկզբունքային կետերը ընդունվեն, բնականաբար, «Ծառուկյան» խմբակցությունն ընտրական օրենսգրքին կողմ կքվեարկի»։

Если будут приняты принципиальные для нас пункты, мы проголосуем за Избирательный кодекс – Ваге Энфиаджян
16/10/2018 19:37
Фракция «Блок Царукян» положительно оценивает встречу с первым вице-премьером Араратом Зурабяном, заявил сегодня на брифинге секретарь фракции «Блок Царукян» Ваге Энфиаджян.
«Обсуждения проходили в довольно здоровой атмосфере. Мы, действительно, считаем, что парламент должен отражать волю народа», - сказал Ваге Энфиаджян, касаясь вопроса установления минимального проходного барьера в 2% для четвертой силы.
Что касается нового Избирательного кодекса, то, по словам секретаря фракции «Блок Царукян», если «будут приняты принципиальные для них пункты», фракция «Блок Царукян» проголосует за новый Избирательный кодекс.