«Սասնա Ծռերը» հորդորում է վարչապետին աշխատանքից ազատել Վալերի Օսիպյանին և Հունան Պողոսյանին ու վերանայել կադրային քաղաքականությունը
16/10/2018 19:17
«Սասնա Ծռեր» կուսակցությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ անդրադառնալով գործող կառավարության կադրային նշանակումներին։ Դրանում մասնավորապես ասված է.
«Ցավով արձանագրում ենք, որ չնայած Սասնա Ծռեր համահայկական կուսակցության և հասարակության լայն շրջանակների հորդորներին, կառավարությունը շարունակում է պատասխանատու պաշտոններին նշանակել նախկին հանցավոր ռեժիմի ներկայացուցիչներին, այդ թվում նրանց, ովքեր աչքի են ընկել իրենց դահճային բնույթով և զբաղվել են ժողովրդին կեղեքելով ու թալանելով։
Կրկին հորդորում ենք Նիկոլ Փաշինյանին ոչ միայն վերանայել նման անընդունելի կադրային քաղաքականությունը, այլև արդեն նշանակված անձանց, առաջին հերթին Վալերի Օսիպյանի և Հունան Պողոսյանի նմաններին ազատել զբաղեցրած պաշտոններից և հանձնարարել ստուգելու այդպիսի անձանց նախկին գործունեությունը՝ ժողովրդի և պետականության դեմ կատարած հանցագործությունների համատեքստում»։

«Сасна црер» призывает премьер-министра освободить от работы Валерия Осипяна и Унана Погосяна и пересмотреть кадровую политику
16/10/2018 19:54
Партия «Сасна црер» выступила с заявлением, в котором обратилась к кадровым назначениям действующего правительства Армении.
«К сожалению, мы констатируем, что, несмотря на призывы общеармянской партии "Сасна црер" и широких кругов общественности, правительство продолжает назначать на ответственные должности представителей прежнего преступного режима, в том числе и тех, кто отличался своим палаческим поведением и занимался угнетением и грабежом народа.
Вновь призываем Никола Пашиняна не только пересмотреть подобную неприемлемую кадровую политику, но и освободить уже назначенных лиц, таких как Валерий Осипян и Унан Погосян, с занимаемых должностей и поручить проверить бывшую деятельность таких лиц в контексте совершенных против народа и государства преступлений», - говорится, в частности, в заявлении партии «Сасна црер».