«Ժառանգությունը» դեռ որոշում չի կայացրել՝ կմասնակցի՞ խորհրդարանական ընտրություններին, թե ոչ
Այս պահին որևէ որոշում չկա՝ «Ժառանգություն» կուսակցությունը կմասնակցի դեկտեմբերին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, թե ոչ։
«Ընդամենը քննարկումներ են սկսել։ Ամենայն հավանականությամբ, հետևելով քննարկումների ընթացքին, կարծում եմ, որ «Ժառանգությունը» կմասնակցի ընտրություններին», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը։
Ինչ վերաբերում է մասնակցության ձևաչափի վերաբերյալ հարցին՝ միայնակ թե դաշինքով, Արմեն Մարտիրոսյանը պատասխանեց.
«Այդ հարցն ամբողջովին բաց է։ Բոլոր տարբերակներն էլ քննարկվում են, և՛ առանձին մասնակցելու, և՛ դաշինքով, դաշինքի պարագայում ինչպիսի դաշինք, ում հետ և այլն։ Այդ բոլոր հարցերը դրված են սեղանին»։
Արմեն Մարտիրոսյանն ասաց նաև. «Ակնհայտ է, այս պահին հայտարարել ենք, որ իշխանությանն աջակցելու ենք և քանի դեռ ընտրություններ տեղի չեն ունենալու, օրակարգում չի քննարկվելու հարցը, իշխանական հայացքներ ենք ունենալու, թե՝ ընդդիմադիր։ Ընտրությունից հետո արդեն պարզ կլինի»։

Партия «Наследие» пока не приняла решения относительно участия в предстоящих внеочередных выборах
Партия «Наследие» пока не приняла решения о том, будет ли участвовать в предстоящих внеочередных парламентских выборах в декабре.
«Начались лишь обсуждения. По всей видимости, наблюдая за ходом обсуждений, думаю, что партия примет участие в выборах», - заявил в беседе с корреспондентом  Aysor.am председатель правления партии «Наследие» Армен Мартиросян.
Что касается формата участия, Армен Мартиросян отметил: «Этот вопрос полностью ясен. Обсуждаются все варианты: и самостоятельное участие, и в составе блока, и если в составе блока, то какого и с кем, и т.д. Все эти вопросы обсуждаются».
Армен Мартиросян также заявил: «Очевидно, что мы сейчас заявили о поддержке власти и пока выборы не состоялись, в повестке нет обсуждения вопроса, каких взглядов мы будем придерживаться – провластных или оппозиционных. Этобудет ясно после выборов».