«Ժառանգությունը» դեռ որոշում չի կայացրել՝ կմասնակցի՞ խորհրդարանական ընտրություններին, թե ոչ
Այս պահին որևէ որոշում չկա՝ «Ժառանգություն» կուսակցությունը կմասնակցի դեկտեմբերին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, թե ոչ։
«Ընդամենը քննարկումներ են սկսել։ Ամենայն հավանականությամբ, հետևելով քննարկումների ընթացքին, կարծում եմ, որ «Ժառանգությունը» կմասնակցի ընտրություններին», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը։
Ինչ վերաբերում է մասնակցության ձևաչափի վերաբերյալ հարցին՝ միայնակ թե դաշինքով, Արմեն Մարտիրոսյանը պատասխանեց.
«Այդ հարցն ամբողջովին բաց է։ Բոլոր տարբերակներն էլ քննարկվում են, և՛ առանձին մասնակցելու, և՛ դաշինքով, դաշինքի պարագայում ինչպիսի դաշինք, ում հետ և այլն։ Այդ բոլոր հարցերը դրված են սեղանին»։
Արմեն Մարտիրոսյանն ասաց նաև. «Ակնհայտ է, այս պահին հայտարարել ենք, որ իշխանությանն աջակցելու ենք և քանի դեռ ընտրություններ տեղի չեն ունենալու, օրակարգում չի քննարկվելու հարցը, իշխանական հայացքներ ենք ունենալու, թե՝ ընդդիմադիր։ Ընտրությունից հետո արդեն պարզ կլինի»։

Heritage party has not decided yet whether it will participate in snap parliamentary elections in December or not.
Chairman of party’s administration Armen Martirosyan told Aysor.am that discussions have already launched. "As it may be considered from these discussions the party wants to participate in the elections," he said.
As to the format of participation, Martirosyan said that the issue is currently open.
“We discuss all the variants, separately, in a bloc, if in a bloc than with what forces. All this questions are being discussed,” Martirosyan said.
“As of the moment we have stated about our support to the authorities and until the elections take place we will not discuss our political views. It will be clear after the elections,” he stressed.