Յոթ հոգով վարչապետի թեկնածու առաջադրելն անիմաստ զբաղմունք է. ՀՅԴ
Դաշնակցությունը վաղուց է հայտարարել, որ 7 հոգով վարչապետի թեկնածու առաջադրելն անիմաստ զբաղմունք է, լրագրողներին ասաց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
«Քաղաքական զարգացումների մեջ տրամաբանության պետք է լինի, 7 հոգով թեկնածու առաջադրելը լուրջ չէ», -  նշեց նա:
Ռուստամյանն ընդգծեց, որ իրենք կողմնակից են, որպեսզի ընտրությունները տեղի ունենան նորմալ պայմաններում. «Ինչպես ժողովուրդը կորոշի, թող այնպես էլ լինի»:
Դիտարկմանը, նոր ընտրություններին ինչպե՞ս կմասնակցեն՝ միայնա՞կ, թե՞ դաշինքով, Ռուստամյանն ասաց, որ այդ մասով որոշում դեռևս չկա, կլինի երբ հստակություն մտնի, թե երբ և ինչ պայմաններով են ընտրությունները լինելու:
Ինչ վերաբերում է դեկտեմբերին արտախորհրդարանական ընտրություններ կազմակերպելուն, Ռուստամյանն ասաց, որ կառավարության ծրագրում նշված կետերի իրականացման համար մինչև դեկտեմբեր ժամանակահատվածը շատ կարճ է:
«Եթե մեզ թվում է, թե ընտրությունների օր առաջ անցկացումը նշանակում է, որ Հայաստանին հաջորդ օրը ճոխություն է սպասվում, չարաչար սխալվում ենք, պրոբլեմները կսկսվեն հենց այդտեղից», - նկատեց նա:

Speeded-up conduction of snap parliamentary elections not to have good outcome: ARF-D faction head
The Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun has stated long ago that nominating prime ministerial candidate by seven people is a senseless work, ARF-D faction head Armen Rustamyan told the reporters today.
“The political developments must have logic. Nominating candidate by seven people is not serious,” he said.
Rustamyan stressed that they are for conducting elections in normal conditions but “Let the people decide,” he said.
Asked how they will participate in the elections – alone or in a bloc – Rustamyan said there is no decision over it yet.
He said the government will not manage to carry out the points registered in its program if elections are set for December.
“If we think that immediate conduction of elections will result in luxurous life in Armenia on the next day we are very mistaken, the problems will launch from that very next day,” he said.