Պաղեստինյան հրթիռը բնակելի տուն է վնասել Իսրայելի Բեեր Շևե քաղաքում
Իսրայելացի զինվորականները չորեքշաբթի Գազայի հատվածից հրթիռի արձակում են գրանցել հրեական պետության տարածք, հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը:
«Բեեր Շևեյում (խոշոր քաղաք Իսրայելի հարավում) հակաօդային պաշտպանության շչակների գործելուց անմիջապես հետո նույնականացվել է Գազայի հատվածից հրթիռի արձակումը Իսրայելի տարածք», - ասված է զինվորականների տարածած պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Times of Israel թերթը նշում է, որ հրթիռը պայթել է Բեեր Շևայի տներից մեկի բակում: Թերթի տվյալներով, հրթիռակոծման հետևանքով վիրավորներ չկան, բայց վնաս է պատճառվել:
200-հազարանոց Բեեր Շևան գտնվում է Գազայի հատվածից 40 կիլոմետր արևելք ընկած շրջանում: Այդ քաղաքի հրթիռակոծումներն Իսրայելը դիտում է որպես լուրջ էսկալացում:

Палестинская ракета повредила жилой дом в израильском Беер-Шеве
Израильские военные засекли в среду запуск ракеты из сектора Газа по территории еврейского государства, сообщила армейская пресс-служба.
"Вслед за срабатыванием сирен ПВО в Беэр-Шеве (крупный город на юге Израиля ) был идентифицирован запуск ракеты из сектора Газа по территории Израиля", - говорится в распространенном военными коммюнике.
Газета Times of Israel сообщает, что ракета разорвалась во дворе дома в Беэр-Шеве. По ее данным, раненых в результате обстрела нет, но причинен ущерб. 200-тысячная Беэр-Шева расположена в 40 км на восток от сектора Газа, обстрелы этого города Израиль рассматривает как серьезную эскалацию.