Գլխացավի դեպքում գլխատումը բուժում չէ. Աշոտյանը դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը կոչով դիմել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին։
«Վերջին օրերի ընթացքում տեղեկատվություն եմ ստացել, որ ՀՀ կառավարության կողմից նախատեսվում է լուծարել «Նորավանք» գիտակրթական հիմնադրամը:
Ցանկանում եմ տեղեկացնել Ձեզ, որ եթե այդ տեղեկությունները համապատասխանում են իրականությանը, ապա խիստ մտահոգիչ եմ համարում «Նորավանք» գիտակրթական հիմնադրամի լուծարումը, որը հանդիսանում է ՀՀ-ում փորձագիտական-վերլուծական գործունեություն իրականացնող առաջատար կազմակերպություններից մեկը:
Այն Հայաստանի պետության մասնակցությամբ միակ «ուղեղային» կենտրոնն է (think-tank):
2000 թվականից առ այսօր հիմնադրամը հաստատել է կապեր միջազգային կառույցների հետ, համագործակցել է տարբեր պետական կառույցների ՝ այդ թվում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ՀՀ սփյուռքի նախարարության հետ՝ խթանելով տվյալ կառույցների հետազոտական գործունեությունը, օժանդակելով նորարարական մշակումներին և ռազմավարական որոշումների կայացմանը:
Մատնանշեմ, որ կառույցն իր աշխատանքներում ունի չօգտագործված ներուժ՝ հատկապես Արտաքին գործերի նախարարության հետ համագործակցության առումով, սակայն այս հանգամանքը բնավ չի կարող հիմք հանդիսանալ վերջինիս գործունեության դադարեցման համար:
Գլխացավի դեպքում գլխատումը բուժում չէ:
Պարոն վարչապետ, կոչ եմ անում Ձեզ վերանայել Ձեր մոտեցումը՝ առավել մանրամասն ուսումնասիրելով հիմադրամի կատարած աշխատանքները և նշանակությունը Հայաստանում վերլուծական-փորձագիտական մտքի հետագա զարգացման համար», - Facebook-յան իր էջում գրել է Աշոտյանը։

Обезглавливание не является лечением при головной боли – Армен Ашотян обратился к Николу Пашиняну
Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), депутат парламента Армен Ашотян обратился с призывом к и.о. премьер-министра Армении Николу Пашиняну.
«В течение последних дней получил информацию о том, что правительство Армении предусматривает расформировать научно-образовательный фонд «Нораванк».
Хочу проинформировать Вас о том, что если эти сведения соответствуют действительности, то считаю крайне тревожным расформирование научно-образовательного фонда «Нораванк», который является одним из ведущих организаций, занимающихся экспертно-аналитической деятельностью в Армении.
Это единственный «мозговой» центр (think-tank) с участием государства Армения.
С 2000 года по сей день фонд установил связи с международными структурами, сотрудничал с различными государственными структурами, в том числе министерством образования и науки, министерством диаспоры, стимулируя исследовательскую деятельность данных структур, способствуя новаторским разработкам и принятию стратегических решений.
Хочу отметить, что в деятельности этой структуры есть неиспользованный потенциал, особенно в плане сотрудничества с министерством иностранных дел, однако это обстоятельство вовсе не может стать основанием для прекращения ее деятельности.
Обезглавливание не является лечением при головной боли.
Господин премьер, призываю Вас пересмотреть Ваш подход, наиболее подробно изучить выполненные структурой работы и ее значение для дальнейшего развития экспертно-аналитической мысли в Армении», - написал на своей странице в Facebook Армен Ашотян.