Հարազատները ճանաչել են Կերչի քոլեջում բոլոր մահացածներին
Հարազատները ճանաչել են Կերչի քոլեջում իրականացված պայթյունի ու հրաձգության հետևանքով բոլոր զոհվածներին: ТАСС-ին  հայտնել է քաղաքային վարչակազմի փոխղեկավար Դիլյավեր Մելգազիևը:
«Բոլոր մահացածների անունները հայտնի են: Բոլոր 20-ն էլ ճանաչվել են», - ասել է նա:
«Չոհվածներից 15-ը ուսանողներ են, հինգը՝ ուսումնական հաստատության աշխատակիցներ», - հավելել է Մելգազիևը:
Չերեքշաբթի ցերեկը Կերչի պոլիտեխնիկական քոլեջի ուսանողը կրակ է բացել և պայթյուն իրականացրել ուսումնական հաստատությունում, ինչից հետո ինքնասպանություն է գործել: Պատահարի հետևանքով զոհվել է 20 մարդ՝ ներառյալ չարագործը:
Շուրջ 50 հոգի հոսպիտալացվել է, նրանցից 10-ը ծանր վիճակում են և գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
ՌԴ առողջապահության նախարար Վերոնիկա Սկվորցովան հայտնել է, որ Կերչի քոլեջում պայթյունից և հրաձգությունից զոհվածներից տասնմեկը անչափահասներ են: Կերչի իշխանություններն առայժմ չեն հրապարակում զոհվածների ցուցակը: Քրեական գործը, որը հարուցվել էր «Ահաբեկչություն» հոդվածով, վերաորակավորվել է «Սպանություն» հոդվածի: Ղրիմում հոկտեմբերի 18-ից եռօրյա սուգ է հայտարարված:

Родственники опознали всех погибших при нападении на колледж в Керчи
Родственники опознали всех погибших при взрыве в колледже в Керчи, сообщил ТАСС замглавы городской администрации Дилявер Мельгазиев.
"Имена всех погибших известны. Все 20 человек опознаны", - сказал он.
Все погибшие были студентами или сотрудниками этого колледжа, сообщил Мельгазиев.
"В числе погибших - 15 студентов, шестеро из которых - несовершеннолетние, а также пять взрослых - это сотрудники учреждения", - сказал Мельгазиев.
В среду днем студент Керченского политехнического колледжа открыл стрельбу и устроил взрыв в учебном заведении, после чего покончил с собой. В результате происшествия погибли, включая нападавшего, 20 человек. Порядка 50 были госпитализированы, 10 из них находятся в тяжелом состоянии и пребывают в реанимации.
Уголовное дело, возбужденное по статье "Теракт", позже было переквалифицировано на статью "Убийство".