Ռուսաստանի մասնակիցը ներկայացրել է Մանկական Եվրատեսիլ-2018-ի իր երգը (Տեսանյութ)
Ռուսաստանցի Աննա Ֆիլիպչուկը Youtube-ում հրապարակել է այն երգի հոլովակը, որով պլանավորում է մասնակցել Եվրատեսիլ-2018 մանկական երգի մրցույթին:
Կոմպոզիցիան կոչվում է «Անհաղթ ենք»: Ռեժիսորի մտահղացմամբ՝ հոլովակի հերոսուհին գնում է դեպի իր երազանքը՝ զուգահեռաբար հանդիպելով տարբեր ճակատագրեր ու պատմություններ ունեցող դեռահասների: Աննա Ֆիլիպչուկը 13 տարեկան է, ծնունդով Բառնաուլից է, բայց ներկայում ապրում և  սովորում է Մոսկվայում: Յոթ տարեկանից աղջիկը մասնակցել է ռուսաստանյան և միջազգային մրցույթների՝ քանիցս դառնալով դափնեկիր: Բացի այդ, Ֆիլիպչուկը սպորտի վարպետ է գեղարվեստական մարմնամարզության գծով:
Մանկական Եվրատեսիլ-2018-ը Բելառուսում անցկացվելու է նոյեմբեր ամսին: Դրան կմասնակցեն մրցույթի ողջ պատմության ընթացքում՝ սկսած 2003 թվականից, ռեկորդային թվով երկրներ:

Российская участница представила песню для Детского Евровидения — 2018 (Видео)
Россиянка Анна Филипчук опубликовалана ютьюбе клип на песню, с которой планирует участвовать в детском песенном конкурсе Евровидение-2018, сообщает РИА Новости.
Композиция называется "Непобедимы". По задумке режиссера, героиня клипа идет к своей мечте, параллельно встречая подростков с разными судьбами и историями. Анне Филипчук 13 лет, она родом из Барнаула, но сейчас живет и учится в Москве. С семи лет девочка принимала участие в российских и международных конкурсах, где неоднократно становилась лауреатом.
Кроме того, Филипчук — кандидат в мастера спорта по художественной гимнастике. Детское Евровидение — 2018 пройдет в Белоруссии в ноябре. В нем примет участие рекордное число стран за всю историю конкурса начиная с 2003 года.