«Իրատես». Եթե Փաշինյանը «Ելքի» հետ համագործակցելու որևէ եզր չգտնի, «Լույսն» իր հայտարարություններում առավել կոշտ կլինի
19/10/2018 10:01
«Իրատես» թերթը գրում է, որ Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններից առաջ ու հետո այդպես էլ անհասկանալի է՝ ի վերջո ի՞նչ դիրքերից է հանդես գալիս «Լույս» դաշինքը. նրանց պահվածքն ու հայտարարությունները ո՛չ ընդդիմադիրի են, ո՛չ իշխանամետ:
«Իրատեսին» հայտնի դարձավ, որ այս փուլում «Լույս»-ականները որոշել են չխոսել, չարտահայտվել, ինչքան հնարավոր է խուսափել հարցազրույցներից: «Ցանկանում են հստակեցնել իրենց անելիքները, որոշել՝ ինչպես են առաջ շարժվում, ինչ դիրքերից են հանդես գալու, այնուհետ սկսեն խոսել: Հեղհեղուկ շատ հարցեր կան, որոնց համար պատասխաններ է պետք գտնել՝ կիսատ-պռատ չերևալու համար», - ասաց «Լույս»-ին մոտ կանգնած աղբյուրը:
Թերթի զրուցակիցը փոխանցեց, որ հիմնական ու կարևոր հստակեցումը կապված է դիրքորոշման հետ: «Եթե Նիկոլ Փաշինյանը «Ելք» դաշինքի հետ համագործակցելու որևէ եզր այդպես էլ չգտնի, ապա հավանական է, որ «Լույսն» ապագա ընտրարշավի ժամանակ իր հայտարարություններում առավել կոշտ լինի ու քննադատողի դիրքերից հանդես գա», - տեղեկացրեց վերջինս:

«Иратес»: Если Пашинян не найдет точек соприкосновения для сотрудничества с блоком «Елк», «Луйс» проявит максимальную жесткость в своих заявлениях
19/10/2018 12:06
Газета «Иратес» пишет, что и до, и после досрочных выборов в Совет старейшин Еревана осталось неизвестным, с каких позиций, в конце концов, выступает блок «Лйус»: их позицию и заявления нельзя назвать ни оппозиционными, ни провластными.
Как стало известно изданию, на данном этапе в блоке «Луйс» решено не говорить, не высказывать мнений и, насколько возможно, избегать интервью.
«Хотят уточнить свои действия – как будут двигаться вперед, с каких позиций будут выступать, затем начнут говорить. Есть много непонятных вопросов, на которые нужно найти ответы, чтобы не казаться половинчатым», - сказал источник издания, близкий к блоку «Луйс».
Собеседник газеты также сообщил, что основное и важное уточнение связано с позицией блока. «Если Никол Пашинян не найдет каких-либо точек соприкосновения для сотрудничества с блоком «Елк», то вероятно, что блок «Луйс» в ходе предстоящей предвыборной кампании проявит максимальную жесткость в своих заявлениях и будет выступать с критических позиций», - отметил собеседник газеты.