Չինաստանի և ԱՄՆ-ի ղեկավարները համաձայնության են հասել հանդիպման շուրջը
Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը և ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախնական համաձայնության են հասել հանդիպման շուրջը նոյեմբերի 29-ին Բուենոս Այրեսում G20-ի ղեկավարների գագաթնաժողովի շրջանակներում, հայտնել է South China Morning Post թերթը` հղում անելով իրազեկ աղբյուրին:
Նախնական կարգով օրը համաձայնեցված է նոյեմբերի 29-ին՝ գագաթնաժողովի պաշտոնապես սկսվելուց մեկ օր առաջ, և, եթե ղեկավարներն իրոք հանդիպեն, դա կլինի նրանց առաջին առանձնազրույցն առեւտրական պատերազմի սկսվելուց հետո, որը վերջին ժամանակներս մնում է գլխավոր հակասություններց մեկը երկու պետությունների հարաբերություններում:

Лидеры Китая и США договорились о встрече
Председатель КНР Си Цзиньпин и президент США Дональд Трамп достигли предварительной договоренности о встрече 29 ноября на полях саммита лидеров G20 в Буэнос-Айресе, сообщает газета South China Morning Post со ссылкой на осведомленный источник.
Предварительно дата согласована на 29 ноября, за день до официального начала саммита, и, если лидеры действительно встретятся, это будут их первые переговоры лицом к лицу после начала торговой войны, которая в последнее время остается одним из главных противоречий в отношениях двух государств.