Ընտրական օրենսգրքում կատարվող փոփոխություններին Վենետիկի հանձնաժողովի եզրակացություն նախագծի վերաբերյալ չի լինելու. Արփինե Հովհաննիսյան
19/10/2018 16:50
ՀՀ Ընտրական օրենսգրքում կատարվող փոփոխություններին Վենետիկի հանձնաժողովի եզրակացություն նախագծի վերաբերյալ չի լինելու, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը։
«Երբեք մի մանիպուլացրեք միջազգային կազմակերպության կարծիքը, այդ թվում՝ նրա նախագահի բառերը։ Վենետիկի հանձնաժողովի եզրակացություն նախագծի վերաբերյալ չի լինելու։ Մանրամասները՝ ավելի ուշ», - նշել է Ա. Հովհաննիսյանը։
Նշենք, որ Ընտրական բարեփոխումների հանձնաժողովի քարտուղար Դանիել Իոաննիսյանը հայտարարել է, թե Վենետիկի հանձնաժողովից լավ լուրեր կան, որը առաջիկայում պաշտոնական հաղորդագրությամբ կմանրամասնի ՀՀ կառավարությունը:

Заключения Венецианской комиссии по проекту Избирательного кодекс Армении не будет – Арпине Ованнисян
19/10/2018 18:19
Заключения Венецианской комиссии о проекте изменений в Избирательный кодекс Армении не будет, об этом написала на своей странице Facebook вице-спикер парламента Армении Арпине Ованнисян.
«Никогда не манипулируйте мнением международной организации, в том числе словами ее председателя. Заключения Венецианской комиссии относительно проекта не будет. Подробности чуть позже», - отметила Арпине Ованнисян.
Отметим, что секретарь правительственной комиссии по реформированию Избирательного кодекса Даниел Иоаннисян заявил, что есть хорошие новости из Венецианской комиссии, которые вскоре будут представлены в официальном сообщении правительства.