Երևանի 2800-ամյակին նվիրված տոնակատարության միջոցառումների ընթացքում որոշ փողոցներ փակ են լինելու (Տեսանյութ)
19/10/2018 16:36
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 21-ին Երևանի 2800-ամյակին նվիրված տոնակատարության միջոցառումների ընթացքում երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով առավոտյան ժամը 07:00-ից մինչև ժամը 24:00-ն արգելվելու է տրանսպորտային միջոցների կայանումը Հանրապետության հրապարակի տարածքում և Ամիրյան փողոցում՝ Ամիրյան-Զաքիյան խաչմերուկից դեպի Հանրապետության հրապարակ, Նալբանդյան փողոցում՝ Սախարովի հրապարակից դեպի Հանրապետության հրապարակ, Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան խաչմերուկից դեպի Հանրապետության հրապարակ, Տիգրան Մեծի փողոցում՝ Տիգրան Մեծի–Խանջյան խաչմերուկից դեպի Հանրապետության հրապարակ, Վազգեն Սարգսյան փողոցներում և Շահումյանի հրապարակի տարածքում։
Միաժամանակ, ժամը 07:00-ից արգելվելու է մուտքը դեպի Հանրապետության հրապարակ Ամիրյան փողոցով՝ Մաշտոցի-Ամիրյան խաչմերուկից, Աբովյան փողոցով՝ Աբովյան-Թումանյան խաչմերուկից, Նալբանդյան փողոցով՝ Նալբանդյան-Թումանյան խաչմերուկից, Տիգրան Մեծի փողոցով՝ Տիգրան Մեծի-Խանջյան խաչմերուկից, Վազգեն Սարգսյան փողոցով՝ Շահումյանի հրապարակից։
Փակ է լինելու Իտալիայի փողոցը՝ Իտալիայի-Գրիգոր Լուսավորչի խաչմերուկից, Խորենացու փողոցը՝ Զաքիյան-Խորենացու և Մհեր Մկրտչյան-Խորենացու խաչմերուկների միջև:
«Երևանի մարաթոն» վազքի մրցույթի մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ժամը 07:30-ից մինչև 12:00-ն փակ են լինելու Վարդանանց փողոցը՝ Սախարովի հրապարակից մինչև Ալեք Մանուկյան փողոց, Ալեք Մանուկյան, Իսահակյան, Թամանյան փողոցները, Մոսկովյան և Սարյան փողոցները՝ Մաշտոցի խաչմերուկից մինչև Լեոյի փողոց, ինչպես և Լեոյի, Պարոնյան, Պռոշյան փողոցները:
Նույն օրը, ժամը 07:00-ից մինչև 15:00-ն, փակ է լինելու Հրազդանի կիրճը՝ Հալաբյան, Աթենքի, Փափազյան փողոցներից, ինչպես և Ուրուգվայի հրապարակից:
Փողային նվագախմբերի շքերթի մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու համար ժամը 14:00-ից 15:00-ն կարգելվի երթևեկությունը՝ Մաշտոցի պողոտայում՝ Մաշտոցի-Արգիշտիի խաչմերուկից դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ ուղղությամբ:

В связи с праздничными мероприятиями к 2800-летию Еревана ряд улиц будут закрыты
В связи с проведением праздничных мероприятий, приуроченных к 2800-летию Еревана, будут закрыты ряд улиц столицы, сообщается на сайте мэрии города.
Для обеспечения безопасности движения в ходе праздничных мероприятий, приуроченных к 2800-летию Еревана, 21-го октября с 07:00 до 24:00 будет запрещена парковка на площади Республики и ул. Амиряна – от перекрёстка улиц Амирян-Закян до площади Республики, на улице Налбандяна – от площади Сахарова до площади Республики, на улице Абовяна – от перекрёстка улиц Абовян-Туманян до площади Республики, на проспекте Тигран-Меца – от перекрёстка Тигран Мец-ул. Ханджян до площади Республики, на улице Вазгена Саргсяна и площади Шаумяна.
С 07:00 будет запрещен въезд транспортных средств на площадь Республики со стороны перекрестков проспект Маштоца-ул. Амиряна, улиц Абовяна-Туманяна, Налбандяна-Туманяна, Тигран Мец-Ханджяна, со стороны площади Шаумяна.
Будет закрыта улица Италии, от перекрестка этой улицы с улицей Григор Лусаворич, а также улица Хоренаци.
Для обеспечения безопасности участников соревнования по бегу «Ереванский марафон» с 07:30 до 12:00 будут закрыты улица Вардананц – от площади Сахарова до улицы Алека Манукян, улицы Алека Манукяна, Исаакяна, Таманяна, Московяна и Сарьяна – от  перекрестка проспекта Маштоца до улицы Лео, а также улицы Лео, Пароняна и Прошяна.
В тот же день с 07:00 до 15:00 будет закрыт участок Разданского ущелья, от улиц Алабяна, Атенка, Папазяна, а также от площади Уругвая.
Для обеспечения безопасности участников парада духового оркестра с 14:00 до 15:00 будет запрещено движение на проспекте Маштоца – от перекрестка проспекта Маштоца с ул. Аргишти до площади Франции.