Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բեյրութ
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բեյրութ: Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով է Լիբանանում։
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Լիբանանի բարձրագույն ղեկավարության՝ նախագահ Միշել Աունի, վարչապետ Սաադ Հարիրիի, խորհրդարանի նախագահ Նաբիհ Բըրիի հետ։
Նախատեսված են նաև Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ, ինչպես նաև այցելություն Բեյրութի հայկական հոգևոր-մշակութային կենտրոններ, կրթական հաստատություններ:

Armenia’s acting PM arrives in Beirut
Delegation headed by acting Prime Minister Nikol Pashinyan arrived in Beirut, Lebanon, on October 20 on a two-day working visit.
In the sidelines of the visit, Pashinyan will meet with Lebanese highest leadership – President Michel Naim Aoun, Prime Minister Saad Hariri, parliament Chairman Nabih Berri.
Meetings with representatives of the Armenian community and His Holiness Catholicos of Great House of Cilicia Aram I as well as visits to Beirut’s Armenian spiritual-cultural and educational centers are scheduled.