Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բեյրութ
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բեյրութ: Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով է Լիբանանում։
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Լիբանանի բարձրագույն ղեկավարության՝ նախագահ Միշել Աունի, վարչապետ Սաադ Հարիրիի, խորհրդարանի նախագահ Նաբիհ Բըրիի հետ։
Նախատեսված են նաև Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ, ինչպես նաև այցելություն Բեյրութի հայկական հոգևոր-մշակութային կենտրոններ, կրթական հաստատություններ:

Возглавляемая Николом Пашиняном делегация прибыла в Бейрут
Делегация во главе с и.о. премьер-министра Армении Николом Пашиняном прибыла в Бейрут. Никол Пашинян находится в Ливане с двухдневным рабочим визитом.
В  рамках визита Никол Пашинян проведет встречи с высшим руководством Ливана – президентом Мишелем Ауном, премьер-министром Саадом Харрири, спикером парламента Набихом Берри.
Запланированы также встречи с представителями армянской общины Ливана, Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым, а также посещение  армянских духовно-образовательных и культурных центров Бейрута.