Ոստիկանների հարազատները փակել են Երևան-Սևան մայրուղին
Խոշտանգում կատարելու կասկածանքով ձերբակալված Սևանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետի ու նույն բաժանմունքի երկու օպերլիազորների հարազատները փակել են Երևան-Սևանի ճանապարհը։
Հարազատները պահանջում են ազատ արձակել ոստիկաններին։
Սևանում է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Աղասի Կիրակոսյանը, ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը։
Փոխոստիկանապետի կոչերը՝ բացել ճանապարհը, անցնում են ապարդյուն. հարազատները՝ պնդում են՝ մինչև ազատ չարձակեն ոստիկաններին, ճանապարհը չեն բացի։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել են ՀՀ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության Սևանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետն ու նույն բաժանմունքի երկու օպերլիազորները:
Վերջիններս կասկածվում են ՀՀ ոստիկանության Սևանի բաժնում խմբի կազմում Ա. Մ.-ին խոշտանգելու մեջ:
Ա. Մ.-ն ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն դիմում էր ներկայացրել այն մասին, որ 2018 թվականի հոկտեմբերի 7-ին ոստիկանության Սևանի բաժնի երեք աշխատակիցներ Սևան քաղաքում գործող բուքմեյքերական գրասենյակի մոտից իրեն տեղափոխել են ոստիկանության Սևանի բաժին և ծեծի ենթարկել:

Родственники полицейских перекрыли трассу Ереван – Севан
Родственники задержанных по подозрению в пытках начальника отдела уголовного розыска полиции Севана и двух оперуполномоченных этого же отдела перекрыли трассу Ереван-Севан, требуя освободить полицейских из-под стражи.
Заместитель начальника полиции Армении Агаси Киракосян, и.о. вице-премьера Тигран Авинян также находятся в Севане.
Заместитель начальника полиции призывает родственников полицейских разблокировать дорогу, однако они отказываются это делать, пока полицейских не освободят.
Напомним, в рамкам возбужденного в Специальной следственной службе уголовного дела начальник отдела уголовного розыска полиции Севана и два оперуполномоченных этого же отдела задержаны по подозрению в совершении преступления, предусмотренного п.4 ч.2 ст.309.1 Уголовного кодекса Армении.
Они обвиняются в пытках гражданина А.М. в составе группы. А.М. представил сообщение в Специальную следственную службу о том, что 7 октября 2018 года трое сотрудников полиции доставили его в отделение полиции с территории одной из букмекерских контор Севана, после чего избили.