Հռոմում կարկտախառն անձրևի պատճառով մետրոյի մի քանի կայարան ջրով է լցվել
Հռոմի կենտրոնում ճանապարհները, նաև մետրոյի մի քանի կայարաններ ջրով են ծածկվել հոկտեմբերի 21-ի երեկոյան մոլեգնած սաստիկ անձրևի պատճառով, հայտնել է ANSA գործակալությունը: Շատ շրջաններում անձրեւներն ուղեկցվել են կարկուտով:
Գործակալությունը հրապարակել է մարդկանց պատկերող լուսնակարներ, որոնք ավտոմոբիլների կտուրներ են բարձրացել՝ հեղեղից փրկվելու համար: Ջրով են լցվել մետրոյի մի քանի կայարաններ, ինչի պատճառով գետնուղին հանգստյան օրվա համար սահմանված ժամանակից շուտ են փակել: Հռոմի պատմական բազիլիկներից մեկում՝ սուրբ Սեբաստյանում՝ Ապիայի ճանապարհին, ջրի մակարդակը բարձրացել է մինչև  1,5 մետր:
Օդերևութաբանական ծառայություններն առաջիկա օրերին նախազգուշացրել են վատ եղանակի մասին Կամպանիայի, Ապուլիայի, Բազիլիկատայի հարավային մարզերում: Նեապոլի, նաև Կամպանիայի մյուս քաղաքների իշխանությունները հայտարարել են հոկտեմբերի 22-ին դպրոցները փակելու մասին:

В Риме из-за дождя с градом затопило несколько станций метро
Дороги в центре Рима, а также несколько станций метро оказались затоплены из-за сильного дождя, обрушившегося в воскресенье вечером на город,  сообщает агентство ANSA. Во многих районах дожди сопровождались градом.
Агентство публикует фотографии с людьми, забравшимися на крыши автомобилей, чтобы спастись от потопа. Подтоплены оказались несколько станций метро, из-за чего подземку закрыли раньше положенного для выходного дня времени. В одной из исторических базилик Рима - святого Себастьяна на Аппиевой дороге - уровень воды поднялся до 1,5 м.
В ближайшие дни метеослужбы предупредили о непогоде в южных областях Кампания, Апулия, Базиликата. Власти Неаполя, а также других городов Кампании объявили о закрытии школ в понедельник.