ՀՅԴ-ն ոչ մի պաշտոն չի ուզելու. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
ՀՅԴ-ն ոչ մի պաշտոն էլ չի ուզելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է ակնկալելու Դաշնակցությունը այս անգամ ևս պաշտպանելով Փաշինյանի թեկնածությունը։
«Ոչ մի պաշտոն էլ չի ուզելու։ Մենք հենց սկզբից էլ հայտարարել ենք, որ Փաշինյանի թեկնածությունը պաշտպանել չի նշանակում, որ մենք ուզում անպայման կառավարության մեջ լինել», - ասաց Ռուստամյանը՝ նկատելով, որ ՀՅԴ-ն ոչ մի սպասելիք չունի և եթե տեսնի, որ որևէ տեղում կարող է օգտակար լինել, ապա կլինի։
Խոսելով վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարության մասին, որ բարիկադները քանդելու ժամանակն է՝ Ռուստամյանն ասաց, որ իրենք վաղուց էին դրան կողմ, իսկ հայտարարությունն այն մասին, որ բարիկադները պետք է քանդել, փաստում է, որ այդքան էլ սեր և համերաշխություն չի եղել։
«Եթե փաստում ենք, որ կան բարիկադներ ու պետք է քանդել, նշանակում է, որ ընդունում ենք մեր սխալները, որ մեր ասած սերն ու համերաշխությունն այդքան էլ տոտալ բնույթ չեն կրել», - ասաց նա։

ARF-D not to expect any posts for supporting Pashinyan’s candidacy
ARF-D will not want any post, the party’s faction head Armen Rustamyan said, asked what the party expects by backing Pashinyan’s candidacy.
“It will not want anything. We have stated from the very beginning that backing Pashinyan’s candidacy does not mean being in the government,” Rustamyan said, noting that ARF-D has no expectations but if it sees it may be useful in any sphere, it will be.
As to Nikol Pashinyan’s statement about the time of destroying barricades, Rustamyan said that they back this position for long ago while Pashinyan’s statement means that it was not a revolution of love and solidarity.
“If we state that there are barricades and it is necessary to destroy them, it means we admit our mistakes and that love and solidarity were not of total nature,” he said.