Աֆղանստանում սպանվել է թալիբների պարագլուխներից մեկը
Աֆղանստանի Կունդուզ հյուսիսարևելյան նահանգում «Թալիբան» (Ռուսաստանում արգելված) շարժման առաջնորդ մոլլա Մանսուրն սպանվել է Իմամ Սահիբի գավառում, որը սահմանակից է Տաջիկստանին, հայտնել է աֆղանական ազգային բանակի 209-րդ կորպուսի մամուլի կենտրոնը:
Աֆղանական հրամանատարության տվյալով՝ կառավարական զորքերի հետ ընդհարումների ընթացքում ոչնչացվել է առնվազն 20 զինյալ, այդ թվում՝ ծայրահեղականնների դաշտային հրամանատար Յասին Վահիդը: 209-րդ կորպուսի շտաբում մոլլա Մանսուրի վերացումը գնահատել են որպես նշանակալի հաջողություն, թալիբների առաջնորդը պատասխանատու էր կառավարական ուժերի վրա հարձակումների համար ոչ միայն Կունդուզի նահանգում, այլև հարևան Թահարի և Բաղլանի նահանգներում:

Один из лидеров талибов убит на северо-востоке Афганистана
Лидер движения "Талибан" (террористическая организация, запрещенная в РФ) в северо-восточной афганской провинции Кундуз мулла Мансур убит в столкновении в уезде Имам-Сахиб, приграничном с Таджикистаном, сообщает в понедельник пресс-центр 209-го корпуса афганской национальной армии "Шахин".
По данным афганского командования, в столкновении с правительственными войсками ликвидированы не менее 20 боевиков, в том числе полевой командир экстремистов мулла Ясин Вахид.
В штабе 209-го корпуса "Шахин" назвали ликвидацию муллы Мансура значительным успехом, лидер талибов отвечал за организацию нападений на правительственные силы не только в провинции Кундуз, но и в соседних провинциях Тахар и Баглан.