«Դաշնակցությունը» հրաժարվել է ստորագրել Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթը, սակայն կողմ է քվեարկելու
23/10/2018 11:37
«Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը այսօր տեղեկացրեց լրագրողներին, որ «Ելք» խմբակցությունը ստորագրել է Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթը։
Նա նշեց նաև, որ «Դաշնակցություն» խմբակցությունը հրաժարվել է ստորագրել փաթեթը, սակայն մտադիր են կողմ քվեարկել:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Ծառուկյան» խմբակցության նախաձեռնած ստորագրահավաքին միացել է անհրաժեշտ 27-ից 20 պատգամավոր։
Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու օրակարգով ԱԺ արտահերթ նիստը, հնարավոր է, տեղի ունենա հոկտեմբերի 29-ին:

«Дашнакцутюн» отказалась подписать пакет изменений в Избирательном кодексе
Фракция «Дашнакцутюн» отказалась подписать пакет изменений в Избирательном кодексе Армении, но заявила, что проголосует за их принятие. Об этом журналистам сообщила секретарь фракции «Царукян» Наира Зограбян.
Напомним, что к инициированному парламентскими фракциями «Елк» и «Царукян» сбору подписей для созыва внеочередного заседания парламента с целью обсуждения изменений в Избирательный кодекс присоединились уже 20 депутатов.
По словам секретаря фракции «Царукян» Наиры Зограбян, на пятый день после того, как подписи будут переданы в секретариат парламента, будет назначено внеочередное заседание. Ожидается, что заседание будет созвано 29 октября, в понедельник.