Կոչ ենք անում վարչապետի պաշտոնում չընտրել Նիկոլ Փաշինյանին. Լենա Նազարյան
Այսօր ԱԺ հերթական նիստում ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը հայտարարեց, որ իրենք վաղը կայանալիք վարչապետի ընտրություններում վարչապետի պաշտոնի համար առաջադրել են Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը։
«Բազմիցս ասել ենք, որ այս առաջադրումը ֆորմալ բնույթ է կրում, և մենք առաջադրել ենք Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը Սահմանադրությամբ սահմանված որոշակի ընթացակարգերի լիարժեք ապահովման համար։ Մենք կոչ ենք անելու Ազգաին ժողովին չընտրել վարչապետին այս անգամ, որպեսզի գնանք արտահերթ ընտրությունների Ազգային ժողովը լուծարելու ճանապարհով», -նիստում հայտարարեց Լենա Նազարյանը։
Նիստը վարող ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը նկատեց, որ դեկտեմբերյան արտահերթ ընտրություններն անխուսափելի են, հետևաբար Սահմանադրությամբ սահմանված բոլոր ընթացակարգերը կապահովվեն։

Yelk faction head calls on parliament not to vote for their candidate
Head of Yelk faction Lena Nazaryan stated at the NA sitting today that the nomination of Nikol Pashinyan’s candidacy as Prime Minister of Armenia is of formal nature.
“We have stated many times that this nomination is formal. We have made this nomination for the preservation of full norms set by the Constitution. We are urging the NA not to vote for Nikol Pashinyan this time for having an opportunity to conduct snap parliamentary elections by dissolving the parliament,” Nazaryan stated.
NA vice speaker from Tsarukyan faction stated that the December snap elections are unavoidable thus all the constitutionally set norms will be preserved.