«Ծառուկյան» խմբակցության նախաձեռնած ստորագրահավաքին արդեն միացել է 20 պատգամավոր
«Ծառուկյան» խմբակցության նախաձեռնած ստորագրահավաքին այս պահին միացել է անհրաժեշտ 27-ից 20 պատգամավոր, լրագրողներին ասաց խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա ընդգծեց, որ ստորագրությունները քարտուղարությանը հանձնելու 5-րդ օրը նշանակվում է արտահերթ նիստ` նշելով, որ այսօր ինքը կհանձնի թուղթը քարտուղարությանը, հետևաբար նիստը կկազմակերպվի երկուշաբթի՝ հոկտեմբերի 29-ին:
Հանրապետական խմբակցությունից այս պահին ստորագրել են Մարտուն Գրիգորյանն ու Շիրակ Թորոսյանը։
Նաիրա Զոհրաբյանը նաև ընդգծեց, որ երեկվա քվեարկությանը մասնակցելու է եկել Գագիկ Ծառուկյան, մինչդեռ նա եղել է ոչ համապատասխան հագուստով, ինչի համար Զոհրաբյանի խոսքով ինքը հորդորել է ներս չմտնել՝ պնդելով, որ միևնույն է, ձայները չեն հերիքելու քվեարկության համար։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան «Ծառուկյան» խմբակցությունը նախաձեռնել է ստորագրահավաք` ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթը կրկին քվեարկության դնելու համար, քանի որ երեկ փաթեթը չընդունվեց։

20 lawmakers join signature gathering initiated by Tsarukyan and Yelk factions
About 20 MPs have joined the signature gathering initiated by Tsarukyan and Yelk factions, lawmaker Naira Zohrabyan said.
She stressed that on the 5th day after the signatures are handed to secretariat an extraordinary session is being convened. She said she will hand it today, which means the session will be convened on Monday.
Martun Grigoryan and Shirak Torosyan from Republican faction have joined the initiative.
Naira Zohrabyan stressed that Gagik Tsarukyan arrived to participate in the voting but he was not dressed correspondingly, that is why, according to Zohrabyan, she told him not to enter, insisting that even in case of his voting the votes are not enough for passing the bill.