Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց աննախադեպ չափի կաշառքի գործի մասին, որով գործող անձը պատգամավոր է
Այսօր Ազգային ժողովի նիստում վարչապետի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց իր նախկին հայտարարությունը, որ ժողովրդից թալանվածը վերադարձվելու է ժողովրդին։ Նա նույնիսկ օրինակ բերեց՝ նշելով, որ գործող պատգամավորներից մեկի վերաբերյալ կա քրեական գործ, որը կոռուպցիոն խոշոր գործ է ու «100 տոկոսով ապացուցված է»։
«Արդեն երկու ամիս մենք մեր ձեռքի տակ ունեցած ոչ պաշտոնական փաստաթղթի պաշտոնական պատասխանին ենք սպասում, որ օրը ստացանք, մենք նախաձեռնությամբ մտնելու ենք այդ պատգամավորին կալանավորելու համար։ Կաշառքի գործ է», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ պաշտոնական փաստաթուղթը ստանալը կապված է օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչության հետ և արդեն մի քանի ամիս է՝ պատասխան չեն կարողանում ստանալ։
«Մի քիչ երևի մեր դեսպանատունը լավ չի աշխատում, մի քիչ երևի այդ երկրի հետ որոշ հարաբերություններ կան ու ձգձգում են՝ ամեն օր ասելով էսօր-էգուց։ Բայց այդ պատգամավորը կալանորվելու է և դա լինելու է երրորդ հանրապետության ամենախոշոր կաշառքի գործը», - հայտարարեց Փաշինյանը։

Nikol Pashinyan states about involvement of MP in unprecedented corruption case
Armenian prime ministerial candidate Nikol Pashinyan reiterated his statement about returning all the robbed from the people. He even brought an example, noting that there is a criminal case against one of the current MPs over a big corruption case which is “100% proven”.
“We are waiting for official response to the unofficial document we currently have. As soon as we get it, we will arrest the MP. It is a corruption case,” Pashinyan said.
He said getting the official document is agreed with the foreign diplomatic representation. “We are waiting for the response for already few months,” he said.
“Our embassy is not working properly I guess, or maybe there are certain relations with that country that is why the the issue is being postponed by saying today-tomorrow. But the MP will be arrested and it will be the biggest corruption case in the history of the third republic,” Pashinyan stated.