Հայաստանում ԼԳԲՏ ֆորում չի անցկացվի. Օսիպյան (Տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետությունում ԼԳԲՏ ֆորում չի անցկացվելու, այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը։
«Հաշվի առնելով որոշակի ռիսկերը՝ նման ֆորում Հայաստանում չի անցկացվի», - հայտրարաեց Օսիպյանը։
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 1-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընթացող Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովն անդրադարձ կատարեց վերջին օրերին հանրությանը հուզող` Հայաստանում համասեռամոլների ֆորումի կազմակերպման նախաձեռնությանը:
Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամները մտահոգություն արտահայտեցին հնարավոր ոչ ցանկալի զարգացումների վերաբերյալ` ընդգծելով, որ համասեռամոլության վարքագծի գովազդումը սպառնում է ազգային և հոգևոր արժեքներին:

В Армении не будет проводиться форум ЛГБТ-христиан - начальник полиции
В Республике Армения не будет проводиться форум ЛГБТ-христиан, заявил сегодня журналистам начальник полиции Армении Валерий Осипян.
«Учитывая определенные риски, подобного форума в Армении проводиться не будет», - сказал он.
Напомним, что на состоявшемся 1 ноября в Первопрестольном Святом Эчмиадзине собрании Высшего духовного совета была затронута волнующая в последние дни общественность страны инициатива организации в Армении форума ЛГБТ.
Члены совета выразили обеспокоенность в связи с возможными нежелательными развитиями, подчеркнув, что пропаганда гомосексуального поведения угрожает национальным и духовным ценностям.