«Ժամանակ». «Ազատ դեմոկրատներ», «Հանրապետություն» և «Ալյանս» կուսակցությունները ընտրություններին կարող են մասնակցել դաշինքով
07/11/2018 09:39
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ալյանս» կուսակցության անդամ, ԲՀԿ նախկին ադամ Արագած Ախոյանը «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է, որ իր և «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանի անձնական հարաբերությունները այնքան ջերմ են, որ իրենք հանդիպում են նաև ընտանիքներով: Բայց թե այդ անձնական մտերմությունը կվերածվի քաղաքականի, Ախոյանը դժվարացել է կանխատեսել:
Կան խոսակցություններ, որ «Ազատ դեմոկրատներ», «Հանրապետություն» և «Ալյանս» կուսակցությունները առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կարող են մասնակցել դաշինքով, և այս պահին կուսակցությունների ներկայացուցիչները բանակցում են այս հարցերի շուրջ: Թե ինչի կհանգեցնեն այդ բանակցությունները, կողմերից որևէ մեկն առայժմ չի կարողանում ասել, և որովհետև քանի դեռ բանակցում են, դրական ելքի հույս կա»:

«Жаманак»: Партии «Альянс», «Свободные демократы» и «Республика» ведут переговоры об участии на предстоящих выборах блоком
07/11/2018 10:44
Газета «Жаманак» пишет,  что член партии «Альянс», бывший член партии «Процветающая Армения» Арагац Ахоян в беседе с корреспондентом издания заявил, что отношения между ним и председателем партии «Свободные демократы» Хачатуром Кокобеляном такие теплые, что они встречаются даже семьями. Однако превратятся ли эти близкие отношения в политические, Ахоян затруднился сказать.
«Муссируются разговоры о том, что партии «Альянс», «Свободные демократы» и «Республика» могут участвовать в предстоящих парламентских выборах в составе блока и сейчас представители этих партий ведут переговоры по данному вопросу. К какому результату приведут эти переговоры, пока ни одна из сторон не может сказать, поскольку пока идут переговоры есть надежда на позитивный исход», - пишет газета.