Քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը «Սասնա ծռեր» կուսակցության ցուցակով կմասնակցի ԱԺ ընտրություններին
Քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը, որը հայտնի է իր արևմտյան կողմնորոշմամբ ու հակառուսական հայացքներով, նորաստեղծ «Սասնա ծռեր» կուսակցության համամասնական ցուցակով կմասնակցի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին:
Կուսակցության համաամասնական ցուցակի 1-ին հորիզոնականում լինելու է Վարուժան Ավետիսյանը, երկրորդում՝ Ստեփան Գրիգորյանը: Կուսակցության ստեղծման նախաձեռնողներից Ժիրայր Սեֆիլյանը քաղաքացիության հետ կապված հարցերի պատճառով չի կարողանա մասնակցել այս ընտրություններին:
Փորձեցինք՝ հասկանալ՝ ինչո՞ւ է արևմտյան կողմնորոշում ունեցող քաղաքագետն ընդգրկվել հենց ոստիկանության ՊՊԾ գնդի գրավման համար մեղադրվող «Սասնա ծռերի» ընտրական ցուցակում, սակայն Ստեփան Գրիգորյանը Aysor.am-ի թղթակցի զանգերին չպատասխանեց:
Հիմնադիր խորհրդարանի խոսնակ Սյուզան Սիմոնյանը Aysor.am-ի զրույցում հստակ որևէ բան չասաց կուսակցության ընտրական ցուցակի մասին: «Առաջիկայում հայտնի կլինի, կտեղեկանաք», - ասաց Սիմոնյանը:
Փոխարենը Ստեփան Գրիգորյանը «Սասնա ծռերի»  հետ միասին ակտիվ քարոզչություն է իրականացնում Հայաստանի մարզերում.
Նոյեմբերի 10-ին նրանք Գյումրիում էին, իսկ նոյեմբերի 17-ին պատրաստվում են ավտոերթ իրականացնել դեպի Ստեփանակերտ, ինչի մասին արդեն իսկ Ստեփանակերտի քաղաքային իշխանություններն իրազեկումն ի գիտություն են ընդունել:

Pro-western political analyst Stepan Grigoryan to participate in snap elections with Sasna Tsrer party
Political analyst Stepan Grigoryan, known for his pro-western orientation and anti-Russian views will participate in the upcoming parliamentary elections with Sasna Tsrer party's proportional list.
The list will be topped by Varuzhan Avetisyan, followed by Stepan Grigoryan. Co-founder of the party Zhirayr Sefilyan cannot participate in these elections due to citizenship issues.
Aysor.am tried to contact with Stepan Grigoryan to get a comment on the decision to participate in the elections with Sasna Tsrer but the political analyst did not answer the phone calls.
Spokesperson for the Founding Parliament Syuzan Simonyan said soon information about the election list of the party will be available.
Meantime, Stepan Grigoryan has launched active campaign with Sasna Tsrer party in Armenian’s provinces. They were in Gyumri on November 10 and on November 17 they are planning to conduct car march to Stepanakert.