Արմեն Աշոտյանն առաջադրվում է թիվ 4 ընտրատարածքում
Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվում է Երևաբի թիվ 4 ընտրատարածքում։
Հայտնում եմ ձեզ, որ պատիվ ունեմ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից մասնակցելու գալիք խորհրդարանական ընտրություններինև առաջադրվելու որպես թեկնածու թիվ 4 ընտրատարածքում, որն ընդգրկում է մայրաքաղաքի Էրեբունի, Կենտրոն, Նուբարաշեն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանները։
Միաժամանակ լինելու եմ նաեւ ՀՀԿ նախընտրական շտաբի քարոզչության ղեկավարը։
Վստահ եմ, որ նոր խորհրդարանում ՀՀԿ խմբակցության կազմում իմ գիտելիքները, փորձը, սկզբունքայնությունը եւ վճռականությունը կարող են շարունակել ծառայել Հայաստանին եւ ժողովրդին։
Այս տարիների ընթացքում ձեռքբերված հմտությունները, գործած սխալների դասերը, հարված պահելու բնավորությունս, թիմիս անդավաճան մնալու հաստատակամությունը, Հայաստանի ազգային շահերը դրսում անմնացորդ հետապնդելու ծառայությունը, կրթության բնագավառում իրականացված եւ քաղաքական խիզախություն պահանջող բարեփոխումները ինձ տալիս են այս ամրությունը ՝ դիմելու ձեզ եւ ապավինելու մեր քաղաքացիների վստահությանը։

Армен Ашотян выдвинется на избирательном участке №4 Еревана
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян выдвинется по рейтинговой системе на избирательном участке №4 Еревана.
Сообщаю вам, что имею честь участвовать в предстоящих внеочередных парламентских выборах и выдвинуться от Республиканской партии Армении на избирательном участке №4, который охватывает административные районы Эребуни, Кентрон, Нубарашен и Норк-Мараш.
В то же время я буду руководить агитационной работой предвыборного штаба РПА.
Уверен, что в новом парламенте знания, опыт, принципиальность и решительность РПА продолжат служить Армении и ее народу», - говорится в заявлении.
Армен Ашотян также отметил, что приобретенные за эти годы навыки, извлеченные из допущенных ошибок уроки, умение держать удар, верность команде, национальным интересам Армении на международных площадках, реализованные в сфере образования реформы придают ему силу надеяться на поддержку и доверие сограждан.