ՀՀԿ նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է Դավիթ Հարությունյանը
Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է Դավիթ Հարությունյանը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Դավիթ Հարությունյանը ռեյտինգային ընտրակարգով չի առաջադրվելու,  համապետական ցուցակում էլ, ամենայն հավանականությամբ, չի լինելու»,-նշեց Է. Շարմազանովը։
Նշենք, որ ՀՀԿ նախընտրական շտաբի քարոզչության ղեկավարն էլ լինելու է Արմեն Աշոտյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ ՀՀԿ ԳՄ, ապա խորհրդի նիստում որոշում կայացվեց՝ կուսակցությունը մասնակցելու է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։ Այս պահին միայն հայտնի է, որ կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը, որը երեկ ընտրվել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ։

Предвыборный штаб Республиканской партии возглавит Давид Арутюнян
Предвыборный штаб Республиканской партии Армении на внеочередных парламентских выборах 9 декабря возглавит Давид Арутюнян, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь РПА, вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
«Давид Арутюнян не будет выдвигаться по рейтинговой системе, по всей видимости, он не войдет также в общегосударственный список партии», - отметил Эдуард Шармазанов.
Отметим, что руководить агитационной работой предвыборного штаба РПА будет Армен Ашотян.
Напомним, накануне Республиканская партия Армении во время заседания Исполнительного органа и Совета РПА приняла решение участвовать в парламентских выборах. На данный момент известно, что пропорциональный список РПА возглавит экс-министр обороны Виген Саркисян, который избран вчера первым заместителем председателя РПА.