Հայ վարորդների՝ 3-4 օր սահմանում գտնվելու լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունը տարածել է հաղորդագրություն օրեր շարունակ Վերին Լարսում վարորդների  տեղաշարժի խոչընդոտման մասին.
«Այսօր «Shamshyan.com» կայքը հաղորդագրություն է տարածել «Արտակարգ իրավիճակ Վերին Լարսում. օրեր շարունակ հայ վարորդները պատանդ են մնացել. քաղաքացիներն ահազանգում են. «Առանց կաշառքի չենք կարողանում հատել սահմանը» վերնագրով, որում, մասնավորապես նշվում է, որ Վերին Լարսից մինչև ռուսական սահմանը հսկայական խցանումներ են գոյացել՝ մի քանի կիլոմետր երկարությամբ՝ ավելացնելով, որ ըստ քաղաքացիների՝ արդեն 3-4 օր է նրանք անորոշության մեջ են հայտնվել:
Տեղեկացնում ենք, որ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը կապ է հաստատել և՛ վրացական, և՛ ռուսական անցակետերի ղեկավարության հետ։ Վրացական կողմը նշում է, որ որևէ խցանում ոչ միայն այսօր չկա, այլև նախորդ օրերին չի եղել։ Իսկ ռուսական կողմից տեղեկացնում են, որ բեռնատար ավտոմեքենաների խցանում կա, որն առաջացել է նոյեմբերի 11-ին՝ օրվա երկրորդ կեսից սկսած։
Այն տեղեկատվությունը, որ հայ վարորդները 3-4 օր է գտնվում են սահմանին, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Armenian embassy in Georgia says no traffic jams on Georgian border so far
Armenian embassy in Georgia ruled out the information published by Shamshyan.com website that the Armenian drivers have become hostages in Upper Lars for days not having an opportunity to cross the border without giving a bribe.
The website reported that few kilometer long jams have been created and people remain there for already 3-4 days.
In the released statement the Armenian embassy reported that they have contacted with the leaderships of both Russian and Georgian check-points to clarify the information.
According to the Georgian side, no jams have been registered neither today nor few days ago. As to the Russian side, they informed about jams of trucks from November 11.
“The information that the Armenian drivers are on border for 3-4 days does not correspond to reality,” the embassy’s statement reads.