Այս պահին անիմաստ է քննարկել կոալիցիա կազմելու հարցը. Նաիրա Զոհրաբյան (Տեսանյութ)
ԲՀԿ-իշխանություններ կոալիցիա կազմելու հարցը այս պահին անիմաստ է քննարկել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ ԲՀԿ-ն կոալիցիա կազմի իշխանությունների հետ, եթե Նիկոլ Փաշինյանը կամենա։
«ԲՀԿ օրակարգը որոշում է բացառապես ԲՀԿ-ն։ Այս պահին նման խնդիր ուղղակի անիմաստ է քննարկել, ինչպիսի հետընտրական կոալիցիաներ, պայմանավորվածություններ, զարգացումներ կլինեն, այդ հարցերին իմաստ կլինի անդրադառնալ բացառապես դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո», - ասաց նա։
Նաիրա Զոհրաբյանը չհամաձայնեց այն տեսակետի հետ, որ պայքարը գնում է «Քաղաքացիական պայմանագրի» և Հանրապետականի միջև և ԲՀԿ-ի մասին այս օրերին քիչ է խոսվում։
«Գիտեք, խոսելով չէ, որ որոշվում է ամեն ինչ։ Շատ մարդու մասին շատ բան են խոսում։ Մենք գնում ենք՝ օրակարգում ունենալով մեր քաղաքական և տնտեսական ծրագիրը։ Մեր զրուցակիը լինելու է ՀՀ քաղաքացին, մենք չենք պատրաստվում մարտի բռնվել մնացած քաղաքական ուժերի հետ։ Մենք ուժերին կոչ ենք անում կոռեկտ ընտրության, ով կխախտի կոռեկտության սհամանը, կանցնի ընտրապայքարի համար թույլատրելի կարմիր գիծը, համարժեք պատասխան կստանա», - նկատեց Զոհրաբյանը։

Possibility of PAP-authorities coalition senseless to discuss now: Naira Zohrabyan
Possibility of formation of coalition between the PAP and the authorities is senseless to discuss now, Tsarukyan faction lawmaker Naira Zohrabyan told the reporters today, asked about the possibility in case of Nikol Pashinyan’s wish.
“PAP determines its agenda. As of the moment it is senseless to discuss the possibility of formation of coalition, arrangements, developments. It will be sensible to talk about them after December 9 snap parliamentary elections,” she said.
She also said that the political fight will not be between Civil Contract and Republican party only.
“We are heading to elections having a political and economic program. Our interlocutor will be Armenia’s citizen. We are not going to fight with the political forces. We urge all to be correct in actions and not pass the permissible line, otherwise they will receive corresponding response,” she said.