Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի հայց է ներկայացրել
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռուբերտ Քոչարյանն ընդդեմ քաղաքացի Սիլվա Համաբարձումյանի հայց է ներկայացրել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան:
Հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
Ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի հայցադիմում ներկայացնելու հիմք է հանդիսացել այն, որ Սիլվա Համբարձումյանը նոյեմբերի 2-ին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցրել է հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ․․․»:

Роберт Кочарян подал иск против Сильвы Амбарцумян
Второй президент Армении Роберт Кочарян подал иск в суд общей юрисдикции первой инстанции города Еревана против гражданки Сильвы Амбарцумян.
Иск подан представителем Роберта Кочаряна – Арамом Орбеляном – с требованием опровергнуть информацию, представляющую собой клевету, а также о взыскании компенсации в размере двух миллионов драмов.
Основанием для подачи иска против Сильвы Амбарцумян стало то, что Сильва Амбарцумян 02 ноября во время пресс-конференции в пресс-клубе «Айацк» озвучила следующую фразу: «Я в 2008 году заключила крупную сделку с арабами и для того, чтобы мне не мешали, я заплатила и президенту Армении – Кочаряну Роберту и…».