Երևանում կրակել են ՊՆ վարչություններից մեկի պետի տեղակալի մեքենայի վրա
Այս գիշեր՝ ժամը 03։30-ի սահմաններում ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Մառի փողոցում կայանված մեքենաներից մեկի վրա կրակել են, տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ոստիկանության լրատվական բաժնից։
«Ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 03։10-ի սահմաններում միացել է Մառի փողոցում կայանված մեքենաներից մեկի անվտանգության ազդանշանը, որից հետո մեքենայի տերը դուրս է վազել ու նկատել, որ մեքենայի վրա աջ կողմից երկու անգամ կրակել են», - հայտնեցին ոստիկանությունից։
Գույքի ոչնչացման փորձի դեպքով ոստիկանությունում ընթանում է հետաքննություն։
Նշենք, որ Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մեքենայի տերը 53-ամյա Կարեն Դարբինյանն է, ով ծառայում է ՀՀ ՊՆ-ում՝ որպես վարչության պետի տեղակալ, կոչումով գնդապետ է։

В Ереване обстрелян автомобиль заместителя начальника одного из управлений Минобороны
Этой ночью, около 03:30, в отделение полиции Нор Норка поступил сигнал о том, что обстрелян один из припаркованных на улице Мара автомобилей, об этом Aysor.am сообщили в пресс-службе полиции Армении.
«В полиции получено сообщение о том, что около 03:30, включилась сигнализация одной из припаркованных на улице Мара машин, после чего владелец автомобиля выбежал и увидел, что в машину стреляли два раза с правой стороны», - сообщили в полиции.
По факту попытки уничтожения имущества в полиции начато расследование.
Отметим, что по сведениям Shamshyan.com, владелец автомобиля 53-летний Карен Дарбинян работает в министерстве обороны Армении и занимает должность заместителя начальника управления, имеет звание полковника.