Ամեն ինչ չէ, որ շատ լավ է, մարդիկ պետք է վերլուծեն, թե ինչ են ընտրում. Կարինե Աճեմյան (Տեսանյութ)
Մենք խորհրդարան ենք գնում շատ ուժեղ կազմով, լրագրողներին ասաց Կարինե Աճեմյանը՝ ՀՀԿ ցուցակը ԿԸՀ հանձնելուց հետո:
Նա ընդգծեց, որ հմուտ քաղաքական գործիչների կողքին կան նոր դեմքեր, որոնք ևս ունեն փորձ:
«Կարծում եմ, որ փորձը շատ կարևոր է, որովհետև այն իրավիճակում, որում քաղաքական դաշտը հիմա գոյություն ունի, իշխանությանը պետք է ուժ, որը կարող է բարձրաձայնել տեղի ունեցող սխալները, և թույլ չտալ, որպեսզի դրանք լինեն ճակատագրական», - ասաց նա:
Դիտարկման՝ ո՞րն է ՀՀԿ հաղթաթուղթը, Աճեմյանը մատնանշեց՝ երկար տարիների փորձը և այն ձեռքրբերումները, որոնց շարունակությունը իրականացնում է այսօրվա իշխանությունը:
«Այն ծրագրերը, որի հիմքերը մենք դրել ենք, այսօր շարունակում են: Եթե դրանք վատն էին, չպիտի այսօր շարունակվեին: Մեզ համար ամենակարևորը արտաքին հարաբերությունների թեման է, Ղարաբաղի խնդիրը, որտեղ մենք լուրջ մտահոգություն ունենք ու կարծում եմ՝ կկարողանաք այնպես անել, որ խորհրդարանում որոշումները երբեք չհակասեն այն քաղաքական կուրսին, որ առաջներում եղել է», - ասաց նա:
Աճեմյանն ընդգծեց, որ վերջին ամիսները գնաճ է նկատվում, տնտեսական ցուցանիշներն էլ վայրէջք են ապրում՝ կոչ անելով ընտրողներին մտածել, թե հանուն ինչի են քվեարկում.
«Ամեն ինչ չէ, որ շատ լավ է, մարդիկ պետք է վերլուծեն, թե ինչ են ընտրում: Եթե մարդու կյանքը թեկուզ վեց ամսով որևէ բանով չի լավանում, հակառակը վատանում է, նա մտածելու տեղ ունի և պիտի անպայման մտածի, թե ինչ է անում»:

Republican party heads to elections with strong team: Karine Atchemyan
We are heading to parliament with strong staff, Republican party member Karine Atchemyan said, after submitting party’s election list to the Central Electoral Commission.
She stressed that there are new figures together with the experienced ones in their list.
“I think experience is very important as in the current political situation the authorities need a force that will voice their mistakes and not allow them make fatal ones,” she said.
As to which is Republican party’s privilege, Atchemyan said that the years-long experience and achievements that are being continued by the current authorities.
“The programs launched by us are being continued by the current authorities. If they were bad ones, they would not have been continued. For us the foreign policy is a crucial issue. We have serious concerns regarding Karabakh issue,” she said.
Atchemyan also stressed that growth of prices have been registered and economic indexes have gone down.
“Not everything is good. People need to analyze before voting. If a person’s life has not improved in six months, but on the contrary has worsened, it means people have what to think about,” she said.
Atchemyan also said their list is headed by Vigen Sargsyan, followed by Arpine Hovhannisian, Davit Shahnazaryan, Vahram Baghdasaryan and Armen Ashotyan.