Տեղի են ունենալու դեբատներ, կարծիքների բախումներ, ինչից և ծնվելու է ճշմարտությունը. Գևորգ Սաֆարյանը՝ ԱԺ-ում աշխատելու մասին
14/11/2018 18:11
Քիչ առաջ ԿԸՀ ընտրություններին մասնակցելու փաստաթղթեր ներկայացրեց «Սասնա Ծռեր» կուսակցության ներկայացուցիչ Գևորգ Սաֆարյանը:
Լրագրողների հարցին, թե արդյոք կուսակցությունը պատրաստվում է լինեն ընդդիմություն խորհրդարանում՝ հաշվի առնելով, որ իրենք հայտարարել էին՝ հեղափոխությանը աջակցած քաղաքական ուժ են, Սաֆարյանը նշեց.
«Մենք հայտարարել ենք, որ աջակցում ենք հեղափոխությանը, իսկ վաղը հայտնվելով ԱԺ-ում՝ իհարկե, տեղի են ունենալու դեբատներ, կարծիքների բախումներ, ինչից և ծնվելու է ճշմարտությունը»:

В Национальном Собрании будут происходить дебаты, столкновение мнений, в результате чего родится истина – Геворк Сафарян о деятельности «Сасна црер» в парламенте
14/11/2018 20:03
Представитель партии «Сасна црер» Геворк Сафарян сегодня подал в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) Армении документы для участия в парламентских выборах 9 декабря.
На вопрос журналистов, собирается ли партия «Сасна црер» быть оппозицией в парламенте, учитывая, что они заявили о поддержке революции, Геворк Сафарян ответил:
«Мы объявили, что поддерживаем революцию, а завтра, оказавшись в парламенте, конечно, будут происходить дебаты, столкновение мнений, в результате чего родится истина».