«Մենք» կուսակցությունների դաշինքը ԿԸՀ ներկայացրեց 144 հոգանոց ցուցակ
«Մենք» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակը բաղկացած է 144 հոգուց, դաշինքի փաստաթղթերը ԿԸՀ հանձնելուց հետո լրագրողներին ասաց ցուցակի երրորդ համար «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության ներկայացուցիչ Անժելա Խաչատրյանը:
Նա ընդգծեց, որ դաշինքը մրցունակ ցուցակ է ներկայացրել, որը բաղկացած է «Ազատ դեմոկրատներ», «Հանրապետություն» կուսակցություններից, հասարակական սեկտորի և ՀՀ տարբեր ոլորտներում իրենց պրոֆեսիոնալիզմով աչքի ընկած անձանցով, ինչպես նաև ցուցակում ընդգրկված է «Հայոց Հայրենի» կուսակցության նախագահը:
Հարցին՝ լինելու են իշխանությո՞ւն, թե՞ ընդդիմություն, Խաչատրյանն ասաց. «Եթե չես լինում իշխանություն, բնականաբար, լինելու ես ընդդիմություն: Դա քաղաքական աքսիոմ է»:

Блок «Мы» представил в ЦИК Армении список из 144 кандидатов
Избирательный список блока «Мы» состоит из 144 кандидатов, заявила сегодня журналистам второй номер списка, представитель партии «Свободны демократы» после представления списка в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) Армении.
Она подчеркнула, что представленный блоком список конкурентный и состоит из членов партий «Республика и «Свободные демократы», председателя партии «Армянский мир», а также деятелей общественного сектора, которые отличаются профессионализмом в разных сферах.
На вопрос, какой статус будет у блока «Мы» – оппозиции или власти, Анжела Хачатрян заявила: «Если ты не находишься во власти, значит, находишься в оппозиции. Это политическая аксиома».