«Իմ քայլը» դաշինքը դեռևս հաստատված կարգախոս չունի. Վահան Կոստանյան
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ «Իմ քայլը» դաշինքը դեռևս կարգախոս չունի։
««Իմ քայլը» դաշինքը դեռևս հաստատված կարգախոս չունի։ Մտագրոհի ընթացքում հնչել են բազմաթիվ տարբերակներ, որոնցից մեկը որպես տարբերակ հնչեցվել է իմ մի քանի գործընկերների կողմից։ Քննարկումները շարունակվում են», - գրել է Վահան Կոստանյանը։
Այսօր, սակայն, «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքը դեկտեմբերի 9-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի «Նիկոլ՝ վարչապետ» կարգախոսով։

У блока «Мой шаг» пока нет утвержденного слогана – Ваан Костанян
Пресс-секретарь партии «Гражданский договор» Ваан Костанян написал на своей странице в Facebook, что у блока «Мой шаг» пока нет слогана.
«У блока «Мой шаг» пока нет утвержденного слогана. Во время брейншторма прозвучали многочисленные варианты, один из которых был озвучен несколькими моими коллегами в качестве варианта. Обсуждения продолжаются», - написал Ваан Костанян.
Однако сегодня депутат парламента от фракции «Елк» Грачья Акопян заявил журналистам, что блок «Мой шаг» будет участвовать в предстоящих внеочередных парламентских выборах 9 декабря со слоганом «Никол премьер».