Ավստրալիայում ասեղներ են գտել երկու փաթեթ տանձի մեջ
Ավստրալական Մելբուռն քաղաքում խանութներից մեկից գնած թարմ տանձի  փաթեթում կարի համար նախատեսված ասեղներ են հայտնաբերվել: Այս մասին հաղորդում է ABC հեռուստաընկերությունը:
Ասեղները մրգերում հայտնաբերվել են ընդամենը երեք օր հետո, երբ ոստիկանությունը հայտարարել է 50-ամյա մի կնոջ ձերբակալության մասին, որը մեղադրվում էր մթերքները կանխամտածված փչացնելու համար: Ասեղների առկայության մասին  Վերջինիա նահանգի ոստիկանություն ահազանգել էր ABC- ի աշխատակից Քլեր Բոնսերը, ով դրանք գտել էր նախաճաշի ժամանակ:
Ըստ հեռուստաալիքի՝ Վիկտորիա նահանգի ոստիկանությունը սկսել է ւսումնասիրել պտուղներում ասեղների հայտնաբերման նոր դեպքերը:

В Австралии обнаружили две упаковки груш с иглами внутри
Швейные иглы были обнаружены в свежих грушах, купленных в магазинах австралийского города Мельбурна. Об этом сообщила в среду телекомпания ABC.
Иголки нашли в грушах всего через три дня после того, как полиция объявила об аресте 50-летней женщины, обвиняемой в умышленной порче продуктов. О находке в полицию штата Виктория сообщила сотрудница ABC Клер Бонсер, которая нашла иглу в груше во время завтрака.
По данным телеканала, полиция штата Виктория начала расследование новых случаев обнаружения игл в свежих фруктах.