Ուրիշի հարսանիքի սեղանին թամադայություն մի արեք. Շարմազանովը՝ Մարուքյանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ հարցին, թե ինչո՞ւ ինքը ՀՀԿ ցուցակի հնգյակում ընդգրկված չէ:
«Կուսակցությունն է որոշել իմ տեղը: Մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ՝ քաղաքական գործիչների արժեքը միայն ցուցակներում տեղ զբաղեցնելով չէ: Չեմ կարծում, որ 6 համարը վատ տեղ է: Անկախ նրանից՝ ես 1-ին, 6, թե 16-րդ համարը կլինեի, պայքարելու եմ իմ սկզբունքների համար», - ասաց Շարմազանովը:
Նա ընդգծեց՝ կասկած չունի, որ կհայտնվեն խորհրդարանում, քանի որ իրենց թեկնածուները ունեն իրենց ընտրազանգվածը:
Դիտարկմանը, թե Էդմոն Մարուքյանը հայտարարել է, որ մի կերպ էին պրծել Հանրապետականից ու հիմա նորից ՀՀԿ-ն առաջադրվել է ընտրություններին, Շարմազանովն ասաց.
«Էդմոն Մարուքյանին ասեք՝ մի հատ կողնորոշվեք, թե ձեր կուսակցությունը ընդդիմություն է, իշխանություն է, ի՞նչ կողմնորոշում ունի, նոր Հանրապետականի վրա խոսեք: Եթե այդքան շատ եք գոհ այսօրվա կառավարությունից, գնացեք նրա հետ կոալիցիա կազմեք: Եթե քննադատում եք Հանրապետականին, հաստատ Փաշինյանի կեսի, կեսի, կեսի չափ չեք քննադատում: Ավելի լավ քննադատող Հանրապետականին, քան «Իմ քայլն» է, չկա, ուստի ուրիշի հարսանիքի սեղանին թամադայություն մի արեք»:

Не пытайтесь быть тамадой за чужим свадебным столом – Эдуард Шармазанов ответил Эдмону Марукяну
Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов обратился сегодня на брифинге к тому, почему не вошел в первую пятерку избирательного списка Республиканской партии Армении.
«Партия решила мое место. Я не раз заявлял о том, что ценность политического деятеля определяется не только местом в списке. Не считаю, что 6 номер – плохое место. Я буду бороться за свои принципы независимо от того, какое место занимал бы – 1-ое, 6-ое или 16-ое», - заявил журналистам Эдуард Шармазанов.
Он подчеркнул, что не сомневается в том, что они пройдут в парламент, поскольку у кандидатов РПА есть свой электорат.
На замечание о том, что Эдмон Марукягн заявил, что кое как избавились от Республиканской партии и сейчас РПА снова выдвинулось на выборах, Эдуард Шармазанов заявил: «Эдмону Марукяну скажите, лучше определитесь ваша партия – оппозиция или власть, какой позиции придерживается, потом только говорите о Республиканской партии. Если так довольны сегодняшним правительством, идите, составьте с ним коалицию. Если критикуете Республиканской партию, то уж точно намного меньше, чем половина половины критики со стороны Пашиняна. Лучшего критика Республиканской партии чем «Мой шаг» нет, посему не пытайтесь быть тамадой за чужим свадебным столом».