Սաուդյան գլխավոր դատախազությունը մահապատիժ կպահանջի Հաշուքջիի սպանության մեղավորների համար
Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր դատախազությունը պնդելու է, որպեսզի  մահապատիժ կիրառվի սաուդացի լրագրող Ջամալ Հաշուքջիի սպանության մեղավորների նկատմամբ: Այս մասին  Էր Ռիադում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է գլխավոր դատախազության պաշտոնական ներկայացուցիչ Շալան աշ Շալանը:
«Մենք մահապատիժ կպահանջենք այն հինգ մեղադրյալի համար, որոնք հրաման են տվել սպանելու Հաշուքջիին: Նույն պահանջով հանդես կգանք նաև կատարողների համար, - ասել է նա: - Խաշկոջիի գործով մեղադրանքներ են առաջադրված 11 մարդու, հետաքննության շրջանակներում  ձերբակալվել է 21 մարդ»:
Գլխավոր դատախազությունում հավաստել են, որ Հաշուքջին  սպանվել է Ստամբուլում Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր հյուպատոսության շենքում, ինչից հետո նրա «մարմինն անդամատվել և դուրս է բերվել դիվանագիտական համալիրի սահմաններից»:

Саудовская генпрокуратура потребует смертной казни для виновных в убийстве Хашкаджи
Генеральная прокуратура Саудовской Аравии будет настаивать на смертной казни для виновных в убийстве саудовского журналиста Джамаля Хашкаджи. Об этом заявил на пресс-конференции в Эр-Рияде официальный представитель генпрокуратуры Шальан аш-Шальан. Трансляцию вел телеканал Sky News Arabia.
"Мы будем требовать казни для пятерых обвиняемых, отдавших приказ убить Хашкаджи, и испонителей, - сказал он. - Обвинения по делу Хашкаджи были выдвинуты в отношении 11 человек, всего был задержан в рамках расследования 21 человек".
В генпрокуратуре подтвердили, что Хашкаджи был убит в здании генерального консульства Саудовской Аравии в Стамбуле, после чего его "тело было расчленено и вывезено за пределы дипкомплекса".