270 միլիոն 858 հազար դրամ՝ «Վարդաշեն», «Նուբարաշեն» ու «Սևան» ՔԿՀ-ներում վերանորոգումներ անելու համար
15/11/2018 11:26
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց գումար հատկացնել ՀՀ արդարադատութքյան նախարարությանը:
Նախարարությանը կհատկացվի 270 միլիոն 858 հազար դրամ՝ ՀՀ քրեակատարողական հիմնարկներում կապիտալ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու համար:
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանն ասաց, թե հրատապ հիմնանորոգման կարիք ունի «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման համակարգը, «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ու ներքին ջրհեռացման ցանցը, «Սևան» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման ցանցը:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ այս հարցում պետք է հստակ լինել, աշխատանքի որակի հետ կապված լինել ուշադիր, որ ստիպված չլինեն ավելի հաճախ նույն խնդրի վրա գումար ծախսել:
Արտակ Զեյնալյանն էլ ասաց, որ 10 տարուց ավելի է՝ այդ ՔԿՀ-ներում կապիտալ վերանորոգումներ չեն կատարվել:

Government allocates over 270 million AMD for reconstruction of penitentiaries
The government decided at its sitting today to allocate 270 million 858 thousand AMD to the Ministry of Justice for capital reconstruction of Armenia’s penitentiary institutions.
Acting minister Artak Zeynalyan said water removal systems of Vardashen, Nubarashen and Sevan penitentiaries are in urgent need of repair.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stressed that it is necessary to focus on the quality of the carried out works not to be forced to spend money on the solution of the same issue again.
Artak Zeynalyan said no capital reconstruction works were carried out in penitentiaries for already ten years.