ԱՄՆ-ի առափնյա պահպանությունը կես միլիարդ դոլարի 18,5 տոննա կոկաին է առգրավել
ԱՄՆ  առափնյա պահպանությունը Խաղաղ օվկիանոսի չեզոք ջրերում՝ Մեքսիկայի ափից ոչ հեռու, հայտնաբերել է 18,5 տոննա  կոկաինի բեռ, հայտնել է  CBS News հեռուստաալիքը:
Կալանվել է 15 նավ, որոնց անձնակազմերին կասկածում են մաքսանենգության համար: Բեռը տարվել է Ֆորտ Լոդերդեյլ (Ֆլորիդայի նահանգ), դրա արժեքը գնահատվում է 500 միլիոն դոլար:
«Մենք շարունակելու ենք  ընդլայնել մեր հնարավորությունները և գործընկերությունն այս ապօրինի առևտրի դադարեցման համար, որն սպառնում է մեր ազգային անվտանգությանն ու մյուս երկրների հետ գործընկերության կայունությանը»,- հայտարարել է առափնյա պահպանության ներկայացուցիչը:

Береговая охрана США перехватила 18,5 тонн кокаина на полмиллиарда долларов
Береговая охрана США выявила в нейтральных водах Тихого океана недалеко от мексиканского побережья груз кокаина весом 18,5 тонн, сообщает американский телеканал CBS News.
Задержаны 15 судов, экипажи которых подозреваются в контрабанде. Груз доставлен в Форт-Лодердейл (штат Флорида), его стоимость оценивается в $500 млн.
"Мы продолжим расширять наши возможности и партнерство для прекращения этой незаконной торговли, которая угрожает нашей национальной безопасности и стабильности партнерства с другими странами", - заявил представитель береговой охраны.