Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատարն իրեն, կարծես, միջազգային դատախազի տեղ է դրել․ Բելառուսի ԱԳՆ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատարն իրեն, կարծես, դրել է միջազգային դատախազի տեղ, որը կարող է պատժել ու ներել, այս մասին հայտարարել է Բելառուսի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակն՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարությանը։
Անատոլի Գլազը շեշտել է՝  հնարավոր է, դա ընդունելի է ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի դեպքում, բայց միջպետական հարաբերություններում արարողակարգի ու էթիկետի հստակ նորմեր կան։
«Երևի պարոն Փաշինյանը դեռ չի հասկացել, որ, այսպես կոչված, փողոցային ժողովրդավարության կանոններն ընդունելի չեն մեծ քաղաքականության մեջ։ Ափսոս, հուսով ենք, որ դա ժամանակի ընթացքում կանցնի»,– ասել է Բելառուսի ԱԳՆ  խոսնակը։
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ պարզաբանումներ է պահանջելու Բելառուսի նախագահից՝ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովում փակ կարգով քննարկված թեմաները Ադրբեջանի դեսպանին ներկայացնելու համար։

Armenia’s acting prime minister seems to think he is an international prosecutor who can punish and pardon, spokesperson for the Belarusian foreign ministry stated referring to Nikol Pashinyan’s statement made yesterday.
Anatoly Glaz stressed that it may be acceptable in case of the CSTO former secretary General Yuri Khachaturov, but in international relations there are clear norms of procedures and ethic.
“Mr Pashinyan seems not to have understood yet that the street democratic rules are not acceptable in big politics. We hope it will pass with time,” the spokesperson said.
Nikol Pashinyan stated yesterday that he would demand explanations from president of Belarus discussing CSTO secretary general appointment issue with Azerbaijani ambassador.