Հնդկաստանում «Գաջայի» զոհերի թիվը հասել է 35-ի
Հնդկաստանի հարավարևելյան Թամիլնադ նահանգում մոլեգնող հզոր «Գաջա» ցիկլոնի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է  35-ի, գրում է  Oneindia տեղեկատվական պորտալը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 20 զոհի մասին:
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին խոստացել է տուժած նահանգին մեծ աջակցություն ցուցաբերել: Իշխանությունները գնահատում են ափամերձ տարածքներին հասցված վնասները:
Հաղորդվում է, որ ուժգին քամիով ուղեկցվող հորդառատ անձրևները նահագնի ափամերձ շրջաններում սկսվել են դեռ հինգշաբթի, իսկ  ուրբաթ  գիշերը ցիկլոնը սաստկացել է: Տարերքից ամենից շատ տուժել են Նագապատինամ, Տիրուվարուր և  Թանջոր քաղաքները: Ցիկլոնի հետևանքով քաղաքներում տապալվել են ծառեր, մի քանի շրջաններում անջատվել է էլեկտրականությունը: Նահանգի յոթ շրջաններում կրթական հաստատությունները չեղարկել են պարապմունքները:
Տարհանվածներին տեղավորել են 300-ից ավելի օգնության կենտրոններում: Տարերքի հետևանքները վերացնելու համար նահանգի տուժած շրջաններ են ուղարկվել Տարերային աղետների հակազդման ազգային ուժերի բրիգադներ ու փրկարարներ:

Число жертв циклона "Гаджа" в Индии выросло до 35
Число погибших из-за мощного циклона "Гаджа" в юго-восточном индийском штате Тамилнад достигло 35 человек. Об этом сообщает в субботу информационный портал Oneindia.
Ранее сообщалось о 20 погибших.
Премьер-министр Индии Нарендра Моди пообещал правительству штата оказать широкую помощь пострадавшему региону. В настоящее время власти проводят оценку ущерба, нанесенного стихией прибрежным округам.
Проливные дожди, сопровождаемые сильным ветром, обрушились на прибрежные районы штата еще в четверг, в ночь на пятницу циклон усилился. Больше всего, как отмечает издание, из-за стихии пострадали города Нагапаттинам, Тируварур и Танджор. В результате циклона в городах повалены деревья, в некоторых районах отмечается отключение электричества. В семи районах штата в образовательных учреждениях отменены занятия.
Эвакуированные размещены в более 300 центрах помощи. На ликвидацию последствий стихии в пострадавшие районы штата направлены бригады Национальных сил реагирования на стихийные бедствия (NDRF) и спасатели.