ԲՀԿ-ն առավելագույնս փորձելու է ներկայացվածություն ունենալ խորհրդարանում. Էնֆիաջյան
ԲՀԿ-ն գնում է ընտրությունների ԱԺ-ում առավելագույնս ներկայացվածություն ունենալու համար, լրագրողներին հետ ճեպազրույցում հայտարարեց «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
«Այս փուլում տարբեր քաղաքական ուժեր արդեն իսկ առիթ են ունեցել հրապարկելու, որ տեղի համար հավակնություններ ունեն: Ես պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ ԲՀԿ-ն առավելագույնս փորձելու է ներկայացվածություն ունենալ խորհրդարանում», - ասաց Էնֆիաջյանը:
Նա նկատեց, որ իրենք ունեն քաղաքական ծրագրեր ու լավ կադրեր, որոնք իրենց նպաստը կարող են բերել երկրին:
«Եթե ասում ենք ժողովուրդն է որոշողը, ինչո՞ւ չեք թողնում՝ նա որոշի, ու ձևակերպմամբ եք հանդես գալիս, թե որ տեղն եք ուզում», - ասաց Էնֆիաջյանը:
Դիտարկմանը, թե արդեն իսկ պարզ է, որ «Իմ քայլը» ունենալու է մեծամասնություն խորհրդարանում, Էնֆիաջյանն ասաց. ««Պարզ են» մենք կիմանանք ամսի 10-ին ընտրության արդյունքների պաշտոնական հրապարակումից հետո»:
Հարցին, թե արդյոք ԲՀԿ-ն չի վախենում Փաշինյանին ընդդիմություն լինելուց, Էնֆիաջյանն արձագանքեց. «Մեր քաղաքական ուժը որևիցե դաշտում քաղաքական գործունեություն ծավալելուց վախի զգացողություն չի ունեցել»:

PAP to try to have utmost representation in NA: Tsarukyan faction secretary
The Prosperous Armenia party heads to elections to have the utmost representation in the parliament, Tsarukyan faction secretary Vahe Enfiajyan stated at the briefing today.
“In this phase different political forces had an occasion to stated their ambitions. I officially state that the PAP will try to have utmost representation in the parliament,” Enfiajyan said.
He said that they have political programs and good staff who will have their contribution to the development of the country.
“If we say that people are those who decide, let them decide what place you will have,” Enfiajyan stressed.
He said nothing is clear yet and the outcome of elections will be clear after the publication of results of voting on December 10.