Առաջիկա օրերին կիմանաք. Արթուր Վանեցյանը՝ ԱԺ պատգամավորի մասնակցությամբ կոռուպցիոն սկանդալի բացահայտման մասին
19/11/2018 16:07
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը խոստանում է, որ շուտով պարզ կլինի, թե ում մասին էր խոսում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը, երբ ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, որ պատգամավորներից մեկը կոռուպցիոն սկանդալի մեջ է կասկածվում.
«Առաջիկա օրերին կիմանաք»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Վանեցյանը:
Անդրադառնալով իր ու ՀՔԾ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման փաստի առթիվ հարուցված քրգործի վերաբերյալ նորություններին՝ Վանեցյանն ընդգծեց, որ այս պահին որևէ նորություն չի կարող հայտնել, քանի որ քննչական կոմիտեում հարուցված քրգործը ընթանում է.

В ближайшие дни узнаем – глава СНБ о разоблачении коррупционного скандала с участием депутата парламента
19/11/2018 17:54
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян обещает, что вскоре будет ясно, о ком говорил и.о. премьер-министра Никол Пашинян, когда заявил с трибуны парламента о том, что один из депутатов подозревается в крупном коррупционном скандале.
«В ближайшие дни узнаем», - заявил в беседе с журналистами Ванецян.
Касаясь новостей в связи с возбужденным уголовным делом по факту прослушки телефонного разговора между ним и начальником Специальной следственной службы, Ванецян подчеркнул, что сейчас не может сообщить какую-либо новость, поскольку возбужденное в Следственном комитете уголовное дело на этапе расследования.