Նեթհանյահուն ստանձնել է պաշտպանության նախարարի պաշտոնը
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթհանյահուն հեռուստատեսային ուղերձի ժամանակ հայտարարել է՝ անթույլատրելի է համարում անվտանգության ոլորտում տիրող իրավիճակի պատճառով երկրում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելը:
«Մենք գտնվում ենք ազգային անվտանգության առումով ամենադժվար ժամանակաշրջաններից մեկում: Այսպիսի ժամանակներում անպատասխանատու է հրաժարական տալն ու  ընտրություններ անցկացնելը», - մեջբերում է Նեթհանյահուին The Jerusalem Post-ը:
Նա նաև հայտարարել է, որ այսուհետ կիրականացնի նաև Պաշտպանության նախարարի պարտականությունները:
«Այսօր, առաջին անգամ ես ստանձնում եմ Պաշտպանության նախարարի պաշտոնը», - մեջբերում է Նեթհանյահուին Associated Press-ը:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները հաղորդել էին, որ նոյեմբերի 18-ին Իսրայելում բանակցություններ կանցկացվեն՝ խորհրդարանի արտահերթ ընտրությունների օրը որոշելու համար:

Нетаньяху оставил за собой портфель министра обороны Израиля
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху в ходе телевизионного обращения заявил о недопустимости проведения досрочных выборов в стране из-за ситуации в сфере безопасности.
«Мы находимся в одном из самых непростых периодов с точки зрения национальной безопасности. В такое время безответственно уходить в отставку или проводить выборы», — цитирует Нетаньяху The Jerusalem Post.
Он также заявил, что оставляет за собой портфель министра обороны.
«Сегодня я впервые вступаю в должность министра обороны», — цитирует Нетаньяху Associated Press.
Ранее СМИ сообщили, что 18 ноября в Израиле пройдут переговоры относительно даты проведения досрочных парламентских выборов.