Երկրի պաշտպանության հարցերում պետք է համախմբված լինենք. Վիգեն Սարգսյան
Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար, արտահերթ ընտրություններում Հանրապետական կուսակվության ցուցակը գլխավորող Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջում նոր գրառմամբ է հանդես եկել.
«Երկրի պաշտպանության հարցերում պետք է համախմբված լինենք. անկախ մեր քաղաքական հայացքներից և կուսակցական պատկանելիությունից պետք է մեր ներդրումը բերենք Զինված ուժերի կայացմանն ու ամրապնդմանը:  Ե՛վ որպես պաշտպանության նախկին նախարար, և՛ որպես քաղաքացի միշտ պատրաստ եմ կանգնելու մեր բանակի կողքին և շարքում:
Համոզված եմ, որ մեր մարտահրավերները, պաշարների սակավությունը, ժողովրդագրական և աշխարահգրական յուրահատկությունները հաշվի առնելով, ունենք մեկ ճանապարհ` պետք է դառնանք իրական Ազգ-բանակ, ուր յուրաքանչյուր անձ գիտի իր տեղը երկրի պաշտպանության գործում և ունի այդ խնդիրը լուծելու համար անհրաժեշտ հմտություններ ու փորձ:
Ռազմարդյունաբերական համալիրը պետք է դառնա Հայաստանի գիտահեն տնտեսության գլխավոր առանցքներից մեկը: Բանակում ժամկետային ծառայությունը պետք է օգնի քաղաքացու կայացմանն ու քաղաքացիական կյանքում նրա ինտեգրմանը: Զինհաշմանդամները և հերոսների ընտանիքները պետք է զգան մեր ողջ հասարակության աջակցությունն ու հոգատարությունը»։

All should be united in country’s defense issues: ex DM
Irrespective of political approaches and party belonging all should be united in country’s defense issues, former defense minister Vigen Sargsyan wrote in Facebook.
“Irrespective of political approaches and party belonging all should be united in country’s defense issues and contribute to the reinforcement and strengthening of country’s Armed Forces. As former defense minister and a citizen I am ready to always stand by our army and in its rows,” the ex DM wrote.
“I am convinced that considering the challenges, the lack of resources, demographic and geographic peculiarities we have one way, we should become nation-army and each person must find his place in the defense of the country,” he wrote.
He also stressed that families of disabled servicemen and state’s heroes must always feel the support and care of the public.