Թալիբները Քաթարում հանդիպել են ԱՄՆ պատվիրակության հետ
«Թալիբան» շարժումը երկուշաբթի հաստատել է, որ անցյալ շաբաթ իր անդամները Քաթարում հանդիպել են ԱՄՆ ներկայացուցիչների հետ,  հայտնել է EFE գործակալությունը:
« «Թալիբանի» «բարձրաստիճան պատվիրակությունը» նոյեմբերի 14-16-ը հանդիպել է ԱՄՆ-ի պատվիրակության հետ, նրանք քննարկել են «աֆղանական պատերազմի խաղաղ լուծումը»,- հայտարարել է շարժման ներցկայացուցիչ Զաբիուլլա Մուջահիդը:
Երկխոսությունը, նրա խոսքով, որևէ համաձայնության չի հանգեցրել: Կողմերը միայն կարծիքներ են փոխանակել:
Ավելի վաղ Associated Press-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, հայտնել էր, որ Աֆղանստանի խնդրով ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Զալմայ Խալիլզադը և «Թալիբան» շարժման անդամները եռօրյա բանակցություններ են վարել Քաթարում:

Талибы подтвердили встречу с делегацией США в Катаре
Движение "Талибан" подтвердило в понедельник, что его члены на прошлой неделе встречались с представителями США в Катаре, сообщает агентство EFE.
"Высокопоставленная делегация" представителей "Талибана" встречалась с делегацией США 14-16 ноября, они обсуждали "мирное решение афганской войны", - заявил представитель движения Забиулла Муджахид.
Диалог, по его словам, не привел к какому-либо соглашению. Стороны лишь обменялись мнениями.
Ранее агентство Associated Press со ссылкой на источники сообщило, что спецпредставитель США по Афганистану Залмай Халилзад и члены движения "Талибан" провели в Катаре трехдневные переговоры. В Катаре, напомнило AP, находится политическое представительство "Талибана".