Մենք կատարել ենք ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորություններն առանց բացառության. Նիկոլ Փաշինյան
2018 թվականի հոկտեմբերի դրությամբ մենք առնվազն մինչև ԱԺ ընտրությունները կատարել ենք մեր ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորություններն առանց բացառության, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք խոստացել ենք, որ եթե ՀՀ ժողովուրդն արտահայտի իր կամքը, մենք կապահովենք Սերժ Սարգսյանի հեռացումը խաղաղ ճանապարհով, այսօրվա դրությամբ այդ պարտավորությունը լիարժեք կատարված է»,- ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ իրենք խոստացել են, որ ընտրությունների արդյունքների կեղծման պրոցեսն արմատախիլ կարվի։
«Ավագանու ընտրությունների ու ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքով դա կատարված է», - նշեց նա։
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծեց, որ իրենք խոստացել էին անզիջում պայքար մղել կոռուպցիայի դեմ. «Այն կատարված է, բայց պայքարը շարունակվում է», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
վերջինս ասաց, թե իրենք խոստացել էին վերացնել արհեստական տնտեսական մենաշնորհները։ «Այսօր որևէ շուկայում սահմանփակումներ չկան, ի հայտ են գալիս նոր խաղացողներ։ Մենք խոստացել ենք, որ ՀՀ-ում չեն լինի արտոնյալ անձինք ու կապահովվի հավասար պայմաններ», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, թե իրենք խոստացել էին անցկանցել արտահերթ ընտրություններ ու պարտավորությունը լիաժեք կատարված է։
«ՀՀ-ում իշխանությունը ամբողջությամբ վերադարձված է ժողովրդին ու ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի իր մեկ քվեով ընտրություններում որոշելու է երկրի հետագա ճակատագիրը», - ասաց նա։
Նա նշեց, որ 2018-ի արտահերթ ընտրություններում իրենք վստահության քվե են ակնկալում առաջիկա հինգ տարիների կառավարման  պատասխանատվությունը ստանձնելու համար:
«Մենք մտադիր ենք տնտեսական հեղափոխություն իրականացնել, Հայաստանը արդյունաբերական, բնապահպանական բարձր չափանիշներ ունեցող երկիր դարձնել», - ասաց նա։

Мы выполнили все взятые перед народом обязательства без исключения – Никол Пашинян
По состоянию на октябрь 2018 года, как минимум до парламентских выборов Армении, мы выполнили все взятые на себя обязательства перед народом – без исключения, заявил сегодня журналистам и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Мы обещали, что если народ выразит свою волю, мы обеспечим уход Сержа Саргсяна мирным путем, на сегодняшний день это обязательство полноценно выполнено», - сказал он.
Никол Пашинян отметил, что они обещали, что процесс фальсификации выборов будет искоренен.
«По итогам выборов Совета старейшин и органов местного самоуправления это сделано», - отметил он.
И.о. премьер-министра подчеркнул, что они обещали вести бескомпромиссную борьбу против коррупции. «Это сделано, но борьба продолжается», - отметил Никол Пашинян.
Он также заявил, что они обещали ликвидировать искусственные экономические монополии: «Сегодня на каком-либо рынке ограничений нет, появляются новые игроки. Мы обещали, что в Армении не будет привилегированных лиц и будут соблюдаться равные условия», - сказал он.
Никол Пашинян подчеркнул, что они обещали провести внеочередные парламентские выборы, это обязательство также выполнено.
«В Армении власть полностью возвращена народу и каждый гражданин Армении своим голосом решит на выборах дальнейшую судьбу страны», - сказал он.
Пашинян отметил, что на внеочередных парламентских выборах они ожидают получить вотум доверия народа, чтобы взять на себя ответственность за управление в предстоящие пять лет.
«Мы намерены осуществить в Армении экономическую революцию, превратить Армению в страну, которая имеет высокие промышленные и экологические критерии», - сказал он.