Հայաստանում հեղափոխությունից հետո 37 հազար նոր աշխատատեղ է ստեղծվել. Նիկոլ Փաշինյան
Մեր մեծագույն պարտավորությունն է, որ պետական միջոցները չթալանվեն, չգողացվեն, այլ ծախսվեն արդյունավետ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարաչպետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք պայմաններ պետք է ստեղծենք, որպեսզի Հայաստանում բիզնես գործունեությունը զարգանա, հարկ վճարողների թիվը շատանա», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ հարկ վճարողների թվի մեծացմանն ուղղված իրենց քաղաքականությունն այն է, որ մարդիկ հնարավորություն ունենան տնտեսական գործունեություն ծավալել:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարն ասաց, թե պաշտոնական տվյալներով, Հայաստանում հեղափոխությունից հետո 37 հազար նոր աշխատատեղ է ստեղծվել։
«Իհարկե, դրանք զրոյից չեն ստեղծվել: Դրանց մի մասը այն աշխատատեղերն են, որոնք գրանցված չեն եղել և հեղափոխությունից հետո մարդիկ որոշել են ստվերից դուրս գալ», - ասաց նա:

The state means will not be allowed to be robbed, they will be spent effectively, Armenia’s acting PM said at a news conference today.
“We will create conditions for development of business in Armenia, for increasing the number of tax payers,” Pashinyan said.
He stressed that the number of tax payers will grow due to opportunities to start economic activity.
The acting PM said that according to official data, 37 thousand new jobs have been created in Armenia after the revolution.
“Of course, it has not been done from zero. Among them are those who were not registered previously and just left the shadow,” he said.