Շարունակվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարի այցը Աֆղանստան
Աշխատանքային այցով Աֆղանստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 20-ին Քաբուլում հանդիպել է Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելության զորքերի փոխհրամանատար, գեներալ Սալվատորե Քամփորելիի հետ, հայտնում են ՊՆ-ից։
Իտալացի գեներալը Դավիթ Տոնոյանին մանրամասն ներկայացրել է օպերատիվ իրավիճակը, խաղաղապահների ծառայության առանձնահատկությունները, խաղաղապահ զորքերի սպազինությունը և տեխնիկական հագեցվածությունը։
Սալվատորե Քոմփորելին շնորհակալություն է հայտնել Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցող հայ սպաների և զինվորների ծառայության համար, որոնք, ըստ գեներալի, աչքի են ընկնում բարձր կարգապահությամբ, նախաձեռնողականությամբ և պատրաստվածությամբ։

Продолжается визит и.о. министра обороны Армении в Афганистан
И.о. министра обороны Армении Давид Тоноян в рамках рабочего визита в Афганистан встретился сегодня в Кабуле с заместителем командующего миссия НАТО «Решительная поддержка» в Афганистане, генералом Сальваторе Кампорелли, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Итальянский генерал подробно представил Давиду Тонояну оперативную ситуацию, особенности службы миротворцев, вооружение и техническую оснащенность  миротворческих войск.
Сальваторе Кампорелли поблагодарил за службу участвующих в миротворческой миссии «Решительная поддержка» в Афганистане армянских офицеров и солдат, которые, по словам генерала, бросаются в глаза своей высокой дисциплиной, инициативностью и подготовкой.