Մենք կջախջախենք ձեր բոլոր ֆեյքերին. Նիկոլ Փաշինյանը՝ ՀՀԿ-ին
Տառեր չիմացողների քաղաքական թիմը այսօր խոսում է մեր նախարարների տառասխալների մասին, կառավարությունում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտնոկատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Էդ տառեր չիմացողների թիմին որ մի հատ թելադրություն տայինք չորրորդ դասարանի, 70 տոկոսը կկտրվեր», - ասաց Փաշինյանը։
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը շեշտեց՝ ՀՀԿ-ին թվում է, թե իրենց ֆեյքերի միջոցով կհաջողվի հանրային կարծիք ձևավորել։
«Մենք կջախջախենք ձեր բոլոր ֆեյքերին ու ձեր բոլոր ֆեյք պնդումները», - ասաց նա, ապա հավալեց. «Եթե ձեզ թվում է, որ դուք այս ընտրություններում հաջողություն եք ունենալու, սխալվում եք, դուք լավ չեք ճանաչում այս ժողովրդին»։

Мы разгромим ваши фейки – Никол Пашинян ответил Республиканской партии
Политическая команда тех, кто не знает буквы, говорит сегодня об орфографических ошибках наших министров, заявил сегодня на пресс-конференции и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Если бы мы дали этой не знающей букв команде диктант 4-го класса, 70 процентов срезалось бы», - сказал Пашинян.
И.о. премьер-министра Армении отметил, что Республиканской партии кажется, что им удастся сформировать общественное мнение за счет их фейков.
«Мы разгромим все ваши фейки и все ваши фейковые утверждения», - заявил Пашинян, добавив: «Если вам кажется, что вы добьетесь успеха на этих выборах, то ошибаетесь, вы плохо знаете наш народ».